LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Zadanie numer 4 oraz rok 2010 w życiu S.W.A.T.

Zadanie numer 4 oraz rok 2010 w życiu S.W.A.T.


Rozpoczynamy czwarty tydzień z zadaniami. Dziś dowiecie się o ciekawostkach z życia S.W.A.T. z roku 2010 oraz poznacie zadanie numer 4 "a" albo "b", czyli przed ostatnie zadanie w naszym konkursie.

Rys historyczny (142)

W 1980 roku na ekrany kin został wprowadzony film pod tytułem Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje, czyli piąty epizod sagi. Trzydzieści lat później, czyli w czwartym roku działalności Star Wars Artistic Team, kontynuowaliśmy naszą misję i zdobywaliśmy nowe doświadczenia.

Uczestniczyliśmy w wielu akcjach z Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, wzięliśmy udział w otwarciu placu zabaw w Centrum Zdrowia Dziecka oraz bawiliśmy się z dziećmi na oddziale onkologicznym w szpitalu przy ul. Litewskiej w Warszawie. Wzięliśmy także udział w Onko-Olimpiadzie 2010 oraz pojechaliśmy na kolonie do chorych dzieci. Wizyt u dzieci było bardzo dużo. I to wszystko dzięki naszej współpracy z Fundacją Nasze Dzieci, Fundacją Spełnionych Marzeń oraz Warszawskiem Hospicjum dla Dzieci

Więcej o naszych akcjach możecie przeczytać w raporcie z roku 2010.

Dziś chcemy Wam opowiedzieć o innej stronie roku 2010.

Rok 2010 to kolejny rok z Wojnami Klonów. Gwiezdne wojny - Wojny klonów jest najnowszą produkcją LucasFilm, której akcja rozgrywa się pomiędzy epizodem drugim i trzecim sagi. Jest to pierwszy serial animowany z trójwymiarowym światem i postaciami zyskał bardzo dużą ilość zwolenników jak i przeciwników. Z pewnością jest to zasługą scenarzystów piszących do serialu historie.

Obecnie kończą się prace nad czwartą serią serialu w polskiej wersji językowej, która wymaga olbrzymiej ilości pracy, tak reżysera polskiej wersji językowej, którym jest Pani Miriam Aleksandrowicz, aktorów, realizatorów dźwięku, tłumaczy jak i naszej. Praca osób z zespołu S.W.A.T. podczas realizacji polskiej wersji językowej jest bardzo odpowiedzialna i polega na weryfikacji nazewnictwa oraz zminimalizowaniu ilości błędów merytorycznych (językowych i nazewniczych) dotyczących wydarzeń rozgrywających się w poszczególnych odcinkach serialu. Naszym celem jest utrzymanie wierności, czyli pełnego oddania tego, co autorzy serialu chcieli przekazać anglojęzycznym fanom Wojen klonów.  

Niestety nie możemy opowiedzieć Wam jakie przygody przeżyją Anakin, ObiWan, R2-D2, C3PO w kolejnych odcinkach serialu, ale w 2010 roku mieliście wiele okazji do spotkania osób, które uczestniczą w realizacji polskiej wersji językowej serialu i dzieliły się one z Wami informacjami z tej drugiej strony, czego ukoronowaniem była sesja dubbingowa dla zwycięzców jednego z naszych konkursów, podczas której wybrani uczestnicy konkursu mogli spróbować swoich sił w dubbingowaniu Wojen klonów!.

To właśnie w roku 2010 po raz pierwszy w Warszawie powstało miejsce, gdzie każdy fan, mały i duży może przyjść i raz w miesiącu uczestniczyć w bezpłatnych atrakcjach w Kantynie S.W.A.T. o których już wielokrotnie pisaliśmy na naszej stronie.

Jednak największym naszym osiągnięciem w roku 2010 było spotkanie z samym twórcą Gwiezdnych wojen, czyli Panem Georgem Lucasem, podczas naszej wizyty na Star Wars Celebration V w Orlando w odległych Stanach Zjednoczonych. Niestety nie mieliśmy czasu na długą rozmowę ale udało nam się wręczyć symboliczny prezent od zespołu S.W.A.T., czyli naszą koszulkę i odznaczenie. Pan Lucas przez chwilę myślał, że jesteśmy przedstawicielami amerylańskich oddziałów antyterrorystycznych S.W.A.T., jednak szybko wyprowadziliśmy go z błędu :-).

W roku 2010 narodził się również pierwszy w Polsce zdalnie sterowany astrodroid, czyli nasz kochany R2-D2, który do dziś dzielnie nam pomaga w większości akcji.

Kolejny krok został wykonany i zrealizowaliśmy rzeczy o których nie myśleliśmy w najśmielszych marzeniach.

O R2-D2 i jego koledze R5-D4 napiszemy wam w kolejnym ostatnim już tygodniu konkursu "5 lat ze S.W.A.T."

Czas na zadanie konkursowe, które wyjątkowo możecie wybrać z dwóch, specjalnie przygotowanych na najbliższy tydzień.

Zadanie 4a - wywiad z bohaterem sagi albo zadanie 4b - opisanie wszystkich widocznych elementów R2-D2.

Więcej informacji o zasadach konkursu oraz samym zadaniu numer 4 znajdziecie w dziale "konkursy i turnieje"

Nagrodami w tym tygodniu są do wyboru:

1. Statek kosmiczny - Hyena Bomber.
2. Zestaw klocków LEGO Star Wars 8083.
3. Gra na komputer PC - Star War Battlefront 2.
4. Gra na komputer PC – Lego Star Wars 2 - Original Saga.
5. Gra na komputer PC - The Force Unleashed - Sith Edition.
6. Gra na komputer PC - The Force Unleashed II.
7. Figurka kolekcjonerska R2-D2.
8. Breloczek Lego Star Wars - Figurka Anakina Skywalkera.

 

Nagrody tygodnia ufundowały firmy Hasbro Polska, Licomp Empik Multimedia, Lego Polska.

Za tydzień ostatnie zadanie konkursowe i zbliżamy się wielkimi krokami do finału.

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2012