LOKALIZACJA » Strona główna » KANTYNA S.W.A.T » CELEBRATION SWAT XIII - MAY THE 4TH BE WITH YOU

CELEBRATION SWAT XIII - MAY THE 4TH BE WITH YOU

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ATRAKCJAMI JAKIE BĘDĄ DOSTĘPNE PODCZAS ŚWIATOWEGO DNIA STAR WARS.
4 MAJA 2019 W CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO


Miejsce - Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego - ul. Czarnieckiego 51, Warszawa

Troszkę historii o miejscu gdzie w dniu 4 maja odbędzie się Śwatowy Dzień Star Wars.

Fort Sokolnickiego - to jeden z fortów Cytadeli Aleksandrowskiej, stanowiącej trzon Twierdzy Warszawa. Fort wzniesiono w latach 1849-1851 oraz rozbudowano w latach 1864-1874. W okresie międzywojennym obszar i niektóre elementy fortu zostały włączone w skład Parku Żeromskiego. W czasie Powstania Warszawskiego znajdował się w nim szpital.

Obecnie w Forcie działa Centrum Sztuki, którego celem jest organizowanie ciekawych spektakli teatralnych, koncertów, pokazów filmowych, happeningów, warsztatów twórczych, wykładów, spotkań autorskich oraz wielu innych wydarzeń.


May the 4th be with You - powiedzenie "Niech Maj Czwarty Będzie z Tobą" lub "Niech Czwarty Maja Będzie z Tobą" (May The 4th be with You) nie wywodzi się ze Star Wars. Po raz pierwszy zostało użyte przez londyńską gazetę "London Evening News" w roku 1978 i był to tytuł z gratulacjami po wygranych wyborach dla Premier Wielkiej Brytanii Margaret Thacher - May the Fourth be with you, Maggie. Congratulation."

Sam zwrot May the 4th... został zaadoptowany na rzecz Star Wars, gdyż jego wymowa i pisowania w języku angielskim jest bardzo zbliżona do słów "May The Force be With You", co jak wiemy znaczy "Niech Moc będzie z Tobą". 

Kolejną ciekawostką jest to, że za święto fanów Star Wars uważana była data premiery pierwszego filmu Star Wars, czyli 25 maja (premiera 25 maja 1977 roku). W roku 2007 rada miasta Los Angeles ogłosiła 25 maja dniem Star Wars. Jak to jednak z datami i uroczystościami bywa, ostatecznie Światowym Dniem Star Wars został 4 maj.

Światowy Dzień Star Wars.

Star Wars Artistic Team (SWAT) zaprasza na niezapomnianą przygodę podczas kolejnej imprezy z cyklu Star Wars Day.

Zapraszamy 4 maja do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie w godz. 12:00-19:00 (wejście otwieramy o godz. 11:38).

Z okazji Star Wars Day fani Star Wars na całym świecie jednoczą się pod hasłem „May the Forth be with You”, czyli „Niech maj będzie z Tobą” (wolne tłumaczenie). Tego dnia Fort Sokolnickiego zmieni się nie do poznania, prezentując najróżniejsze krainy ze świata odległej galaktyki. Każdy fan Star Wars znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tegoroczna edycja w znaczniej mierze poświęcona będzie dwudziestoleciu LEGO Star Wars. Z tej okazji szykujemy kilka niespodzianek.
W Forcie znajdą się m.in. niezwykłe makiety i droidy oraz postacie z filmów, gier oraz książek Star Wars!
Do dyspozycji gości będą sale tematyczne, nawiązujące do scenerii ze świata Star Wars. Niezwykła wystawa LEGO Star Wars przygotowana przez fanów klocków LEGO i Star Wars. Stoły z grami planszowymi Star Wars.

I jak zawsze atrakcje takie jak:
Szkolenie Padawanów - multimedialne show na scenie z nauką władania mieczem świetlnym dla młodych fanów Star Wars.

Dedykowana sala z klockami LEGO Star Wars tylko do waszej dyspozycji.

Komnata równowagi mocy, a w niej m.in. - zadania mistrza Yody w posługiwaniu się Mocą. Każdy będzie mógł poruszać przedmiotami za pomocą siły woli.

Konkursy – konkursy wiedzy i inne zabawy.

Po raz pierwszy u nas gry planszowe z odległej galaktyki.

Konsole Xbox One z grami Star Wars.

Sektor wystawowy – gadżety z odległej galaktyki.

Nagrody - nie tylko w konkursach oraz niespodzianki z odległej galaktyki!
Każdy z uczestników będzie mógł bezpłatnie odebrać przy wyjściu gadżet Star Wars!

Moc atrakcji czeka na Was 4 maja 2018 w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie. Start o godzinie 12:00!
Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego – ul. Stefana Czarnieckiego 51, 01-541 Warszawa.
Wszystkie atrakcje oraz wstęp są bezpłatne dla każdego!

 

 

S.W.A.T. 2019