LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Podsumowanie 30 lecia Gwiezdnych wojen z zespołem Star Wars Artistic Team

Podsumowanie 30 lecia Gwiezdnych wojen z zespołem Star Wars Artistic Team

30 rocznica premiery pierwszego filmu z cyklu Gwiezdne wojny w Polsce dobiegła końca. Zespół S.W.A.T. zgodnie z obietnicą złożoną w grudniu 2008 roku, uczcił to wydarzenie na wiele różnych sposobów. Oto co wspólnie przeżyliśmy w niezwykłym 2009 roku z okazji 30 lecia Star Wars w Polsce.

Jak już większość z Was wie, premiera pierwszego filmu z cyklu "Gwiezdne wojny", czyli epizodu czwartego "Nowa nadzieja", odbyła się w Polsce dokładnie 30 marca 1979 roku. Część osób z zespołu S.W.A.T. pamięta to wydarzenie, choć nie było ono huczne, a jedynie normalnym wprowadzeniem filmu do kin, to do dziś pozostało i odcisnęło się na naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

 

Zespół Star Wars Artistic Team podjął się bardzo trudnego zadania, czyli zorganizowania cyklu imprez, których zadaniem było przypomnienie wszystkim czym są "Gwiezdne wojny", oraz jak wspaniałym pretekstem mogą być nie wywołujące agresji zabawy i osoby przebrane w stroje "wyjęte" z filmów z cyklu "Gwiezdne wojny".

A oto kalendarium wybranych wydarzeń jakie współorganizowaliśmy w 2009 roku dla małych i dużych fanów "Gwiezdnych wojen" w Polsce.

Styczeń - grudzień - "Telerankowa Akademia Mocy" - jako pierwsi i jedyni w Polsce przygotowaliśmy cykl programów, które w luźny sposób traktowały o "Gwiezdnych wojnach". Pierwsza "Akademia Mocy" przyciągnęła do telewizorów ponad 600 000 osób - taka była różnica w oglądalności Teleranka, w porównaniu do poprzednich wydań tego programu dla młodzieży. Cykl "Akademia Mocy" zakończyliśmy w grudniu 2009.

28 lutego - zorganizowaliśmy, wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń, pierwszą w Polsce imprezę dla dzieci, młodzieży i fanów Gwiezdnych wojen, czyli "Celebration S.W.A.T. I (Otwarte Spotkanie S.W.A.T.) w TRAFFIC CLUB. Impreza była niezwykła. Przyciągnęła olbrzymie, jak na polskie warunki i nasze skromne stowarzyszenie ilości gości. Z informacji uzyskanych z TRAFFIC CLUB na teren atrakcji weszło ponad 2900 osób i niestety nie byli to wszyscy, którzy tego dnia stali przez cały dzień w kolejce. A było co oglądać i czym się pobawić. Od występów artystycznych i spotkań z aktorami (jako jedyni mamy pełen dostęp do serialu "Wojny klonów" oraz przygotowujemy związane z tym niespodzianki), szkoleń armii republiki, snajperów, padawanów, scoutów po zabawy nowymi modelami Hasbro, klockami LEGO, grami od firmy LICOMP na konsolach XBOX 360 oraz Nintendo Wii i przejażdżkach na segway. Oprócz zabawy były też liczne konkursy, w których można było wygrać bardzo cenne nagrody. Imprezy z cyklu "Celebration S.W.A.T." są jedynymi w Polsce podczas których promujemy dobre uczynki i zachowanie. Za zabawę każdy może otrzymać wybrany przez siebie prezent. I co najważniejsze cała impreza od początku do końca jest bezpłatna.

30 marzec - to data szczególna, czyli dzień wejścia na ekrany w Polsce pierwszego filmu z cyklu "Gwiezdne wojny". Tego dnia, a bardziej wieczora członkowie zespołu S.W.A.T. oraz nasi współpracownicy, czyli Renatka z młodym padawanem Borysem przeszliśmy ulicami Warszawy informują przechodniów co się wydarzyło dokładnie 30 lat wcześniej w Polskich kinach. Uwieczniła nas nawet jedna ze studenckich TV (niestety nie mamy linka to tego nagrania).

31 maja - "Celebration S.W.A.T. II", czyli Dzień Dziecka na Polu Mokotowskim w Warszawie, to kolejna niezapomniana impreza, tym razem zorganizowana wspólnie ze Stołeczną Estradą. Pomimo bardzo nieprzychylnej aury, przybyły do nas tłumy osób, które przez cały dzień nam towarzyszyły. Schemat imprezy był zbliżony do "Celebration S.W.A.T. I". To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci, bo było od początku do końca niezwykłe :-).

10 października - "Celebration S.W.A.T. III : EMPIK JUNIOR", czyli premiera gry "Republic Heroes" oraz ostatnie celebration w 2009 roku. Przestrzeni na atrakcje z "Gwiezdnych wojen" użyczyła nam Galeria Handlowa EMPIK - Junior w Warszawie. Promowanie dobrych uczynków oraz wielkie show, masa prezentów i nagród w konkursach, to charakterystyczne cechy imprez organizowanych przez nasz zespół.

Listopad-grudzień - "Szkolenia Padawanów" w sklepach "SMYK" zorganizowane wspólnie z HASBRO POLSKA, to również niezapomniane przeżycia dla młodych padawanów, które zrealizowaliśmy w takich miastach jak Katowice, Kraków, Łódź oraz Warszawa. Całodzienne bezpłatne atrakcje dla dzieci, którym przybliżamy cząsteczkę odległej galaktyki pozwalają nam na realizację misji naszego stowarzyszenia.

I tak dotarliśmy do końca tej wyliczanki oraz przypomnieliśmy Wam, gdzie mogliście spotkać nasz zespół. Oczywiście nie są to wszystkie imprezy z naszym udziałem, bo oprócz akcji z cyklu "Celelebration S.W.A.T.", przez cały rok braliśmy udział w akcjach charytatywnych, podczas których wspieraliśmy i pomagaliśmy potrzebującym dzieciom oraz organizacjom, które je wspierają. Przez cały 2009 rok  wzięliśmy udział w ponad 40 akcjach, co jest swoistym rekordem. O wszystkich akcjach z naszym udziałem będziecie mogli przeczytać już w lutym 2010, kiedy zamieścimy pełne podsumowanie 2009 roku. 

Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji naszych akcji oraz wsparcie podczas ich realizacji. Bez Was Star Wars Artistic Team by nie istniał, bo wszystko co robimy, robimy właśnie dla Was i wszystkich co nas potrzebują.  

Dziękujemy Wam również za życzenia oraz wszystkie ciepłe słowa, które przysyłacie na nasz adres korespondencyjny oraz na email. To między innymi one pomagają nam w trudnych chwilach, kiedy dokonujemy wyboru pomiędzy życiem codziennym, a "zabawą" w "Gwiezdne wojny".

Dziękujemy również niżej wymienionym firmom, które nas wspierały podczas naszych niezwykłych akcji i mamy nadzieję, że będą to nadal robiły jeszcze przez długie lata.

PRODUCENT ZABAWEK - HASBRO POLSKA

PRODUCENT KLOCKÓW - LEGO POLSKA

DYSTRYBUTOR GIER - LICOMP EMPIK MULTIMEDIA

PRZEDSTAWICIEL "SEGWAY" NA POLSKĘ - BREMEX SP. Z O.O.

WYDAWNICTWO - EGMONT

DYSTRYBUTOR FILMÓW - FIRMA "GALAPAGOS"

PRODUCENT OPROGRAMOWANIA I KONSOL XBOX 360 - MICROSOFT POLSKA

PRODUCENT SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO - SAMSUNG POLSKA

DYSTRYBUTOR KONSOL NINTENDO - STADLBAUER POLSKA

DRUKARNIA - POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

ZESPÓŁ PROGRAMU TELERANEK Z TVP 1

i na koniec specjalne podziękowania dla aktorów oraz pracowników studia SONICA za wspieranie nas i bezinteresowaną pomoc podczas naszych akcji oraz pomiędzy nimi.

Mamy nadzieję, że o wszystkich pamiętaliśmy.
Jeżeli nie ma twojej firmy na liście bardzo prosimy o maila w tej sprawie.

Rok 2010 będzie dla nas małym odpoczynkiem, jednak nie obawiajcie się mamy kilka ciekawych asów w rękawie, na które warto będzie czekać. O tym wszystkim napiszemy już niedługo na naszej stronie internetowej. Pierwsze spotkanie ze S.W.A.T. w 2010 roku to finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia. Kolejna okazja to 30 stycznia w TRAFFIC CLUB.

Nowości na naszej stronie internetowej będą pojawiały się minimum raz w tygodniu.   

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej materiałów wideo oraz animacji komputerowych zapraszamy do naszego HOLOARCHIWUM.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami

 

 

S.W.A.T. 2009