LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Podsumowanie roku 2009 z zespołem Star Wars Artistic Team, czyli prawie 50 akcji charytatywnych i promujących „Gwiezdne wojny” przez 12 miesięcy!!!

Podsumowanie roku 2009 z zespołem Star Wars Artistic Team, czyli prawie 50 akcji charytatywnych i promujących „Gwiezdne wojny” przez 12 miesięcy!!!


Zapraszamy do zapoznania się z podumowaniem roku 2009 w wykonaniu zespołu Star Wars Artistic Team.

O obchodach 30lecia premiery pierwszego filmu z cyklu „Gwiezdne wojny” w Polsce oraz w jaki sposób uczciliśmy tę rocznicę w całym 2009 roku napisaliśmy w tym miejscu. Teraz zajmiemy się tym wszystkim, czego zabrakło w poprzednim artykule.

Każda saga ma początek.

Star Wars Artistic Team jest stowarzyszeniem charytatywnym działającym od 2007 roku, czyli grupą fanów oraz wolontariuszy, dla których pomaganie innym jest celem samym w sobie. Dzięki strojom z „Gwiezdnych wojen” i związanej z tym pasji robimy rzeczy, które sprawiają nam olbrzymią satysfakcję i radość w sercach dzieci oraz fanów. Przez trzy lata działalności zrobiliśmy więcej akcji charytatywnych oraz dla dzieci niż wszystkie fankluby „Gwiezdnych wojen” w Polsce razem wzięte od 1990 roku.

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30 Lecie Gwiezdnych wojen w Polsce

Rok 2009 rozpoczęliśmy tradycyjnie od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zebraliśmy rekordową kwotę 7100 złotych. Żadnej organizacji fanów „Gwiezdnych wojen” w Polsce nie udało się pobić tego rekordu, z którego jesteśmy bardzo dumni, bo pokazaliśmy, że finał WOŚP to ciężka praca, która służy jednemu celowi, a mianowicie zebraniu jak największej ilości pieniędzy na rzecz potrzebujących dzieci, a nie paradowanie w strojach dla zabawy – do paradowania są inne okazje, co nie zmienia faktu, że jest to również promocja postaci z "Gwiezdych wojen" :-).

Tydzień później zawitaliśmy do uczniów w szkole podstawowej w Szewnicy.

Szkoła Podstawowa w SzewnicyPierwsza Wizyta w Centrum Zdrowia Dziecka

Kolejne miesiące przebiegły pod znakiem akcji charytatywnych z fundacjami działającymi na rzecz dzieci w szpitalach w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, wizycie u dzieci z Domu Dziecka w Nowym Sączu, akcjach urodzinowych, współpracy z zespołem programu „Teleranek” i nagrań kolejnych odcinków „Telerankowej Akademii Mocy" oraz współorganizowania największych i jedynych w Polsce imprez dla dzieci poświęconych w całości zabawie w „Gwiezdne wojny” podczas których przekazaliśmy ponad 5000! różnego rodzaju nagród i prezentów za zabawę i czynny udział w przygotowanych przez nas atrakcjach. Nagrody ufundowały firmy HASBRO, LEGO, LICOMP i GALAPAGOS.

Wigilia w Centrum Zdrowia DzieckaNiespodzianka u małego Fana w Szpitalu w Warszawie

Rok 2009 zakończyliśmy 24 grudnia wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie na zaproszenie Fundacji „Nasze Dzieci” obdarowaliśmy wszystkie dzieci na oddziale onkologicznym odrobiną ciepła oraz prezentami.

Spotkanie z dziećmi z Domu Dziecka w Nowym SączuSzpital w Gdańsku

Dzięki współpracy ze studiem „Sonica” zostaliśmy zaangażowani w przygotowanie polskiej wersji językowej serialu „Wojny klonów”. Serial został bardzo dobrze przyjęty przez polską widownię oraz polska wersja językowa jest jedną z najlepszych jaka została zrealizowana na potrzeby filmów z cyklu "Gwiezdne wojny". Czekamy z niecierpliwością na emisję drugiego sezonu w TV. W roku 2010 szykujemy kilka niespodzianek związanych z serialem.

Naszą działalność wspiera wiele firm w tym m.in. HASBRO POLSKA, LEGO POLSKA, LICOMP, GALAPAGOS, studio "SONICA", MICROSOFT, SAMSUNG, BREMEX, PWPW, STADLBAUER, STOŁECZNA ESTRADA, EMPIK, EGMONT, PLUS LICENS, TRAFFIC CLUB i inne, którym bardzo dziękujemy za okazywane wsparcie. 

W całym 2009 rok wzięliśmy udział w 49 akcjach charytatywnych oraz promujących „Gwiezdne wojny”.  Jest to swoisty rekord jak na tak „małe” stowarzyszenie.

Jesteśmy ukierunkowani na działanie i sumienne wykonywanie postawionych przed nami celów, jak na prawdziwy „zespół specjalny S.W.A.T.” przystało. To wszystko udało nam się zrealizować dzięki waszemu wsparciu oraz pomocy, za które z całego serca dziękujemy.

Rośniemy w siłę.

W trakcie roku dołączyło do nas ponad 40 osób, bez których realizacja tak dużej ilości akcji nie byłaby możliwa. W sumie tworzymy grupę ponad 70 osób, czyli największą w Polsce organizację skupiającą wolontariuszy oraz osoby ze strojami z „Gwiezdnych wojen”. Niestety aktualizacja informacji na naszej stronie internetowej o członkach oraz współpracownikach jest z dużym opóźnieniem, za co przepraszamy.

Urodziny FanaUrodziny Fana

W przygotowaniach oraz realizacji wszystkich akcji w 2009 roku wzięło udział ponad 290 osób, dzięki którym mogliśmy przekazać pozytywną energię dzieciom oraz fanom „Gwiezdnych wojen” w Polsce.

To, co nas odróżnia od innych organizacji to fakt, że nasze stroje nie leżą w szafach i są jak najczęściej wykorzystywane oraz i tu jest zasadnicza różnica, w przypadku braku stroju istnieje możliwość jego wypożyczenia z zasobów S.W.A.T. np. zbroi szturmowca, szaty rycerza Jedi lub innego, którym aktualnie dysponujemy.

Szpital w PoznaniuECCO 2009

Zachęcamy wszystkich dużych i małych do wstąpienia w nasze szeregi. Koniecznie zapoznaj się z informacjami zawartymi w dziale „dołącz do S.W.A.T.”.

Ciemna strona i walka z nią.

W 2009 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się ze zjawiskiem „donosicielstwa” oraz szkalowania naszego dobrego imienia i okłamywania osób postronnych o wymyślonych „faktach” oraz już „standardowo” o tym, że S.W.A.T. działa w Polsce „nielegalnie”.

Doszło do tego, że organizacje przypisywały swoje niepowodzenia bezpośrednio zespołowi S.W.A.T., z czego musieliśmy się tłumaczyć Wam (Fanom) oraz firmom, z którymi współpracujemy - to jest możliwe tylko w Polsce!

Pisano na nas również donosy do organizacji zarządzającej prawami autorskimi m.in. do marki „Star Wars” (Gwiezdne wojny), czyli PLUS LICENS oraz do LUCASFILM.

Co ciekawe, robili to fani „Gwiezdnych wojen”, uważający się za „lepszych fanów” od całej reszty!

Na nasze szczęście kierownictwo tej organizacji całym sercem jest z Nami i nie widzi problemu w tym, że zespół S.W.A.T., podobnie jak tysiące fanów „Gwiezdnych wojen” na całym świecie, dzieli się swoją pasją w pozytywny sposób i pomaga potrzebującym.

To, czego nie możemy zrozumieć to fakt, że oczernianie Stowarzyszenia S.W.A.T. tak łatwo przychodzi osobom, które nie mają pojęcia o naszej działalności oraz nigdy się z nami nie kontaktowały w celu wyjaśnienia swoich wątpliwości. Nasza reputacja jest dla nas rzeczą najcenniejszą i nie pozwolimy na to żeby ktokolwiek nas oczerniał i niszczył naszą ciężką pracę.

Działamy zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem i będziemy tak postępowali nadal. W razie konieczności jesteśmy w stałym kontakcie z kancelarią prawniczą.

Mała Liga Baseball 2009Centrum Zdrowia Dziecka

Prawda i dobro zawsze zwyciężą!

Członkowie zespołu traktują realizację misji S.W.A.T. jak hobby oraz zabawę i chcemy, żeby tak było nadal. Edukacja poprzez zabawę jest naszym celem w 2010 roku oraz będzie w kolejnych latach naszej działalności. Stąd też pomysły na nowe atrakcje i co miesięczne „spotkania robocze” dla dzieci i fanów, na których wspólnie bawimy się i uczymy nowych rzeczy.

Prosimy zrozumieć, że Star Wars Artistic Team to wyjątkowi ludzie, bardzo dużo ciężkiej pracy, wyrzeczenia i bardzo wysoka jakość, której do tej pory w Polsce nie było. Chcemy podkreślić również fakt, że nie pobieramy za swoją „pracę” wynagrodzenia, niezależnie od tego czy występujemy dla jednej czy kilku tysięcy osób np. akcje w centrach handlowych, szkołach, przedszkolach, szpitalach oraz na wielkich imprezach plenerowych.

Mamy nadzieję, że w 2010 roku nie będziemy mieli do czynienia z ludźmi, którzy za wszelką cenę chcą nam zaszkodzić i nie będą posługiwały się kłamstwem dla osiągnięcia swoich „celów”. Chcemy współpracować i tworzyć nową jakość. Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę z każdym, dla którego celem jest dawanie radości dzieciom i chęć budowania dobrych relacji między ludźmi, bo tylko dzięki temu możemy zrealizować jeszcze więcej i jeszcze lepiej.

Oczywiście tak jak każdy popełniamy również błędy, za które przepraszamy. Każdą uwagę i wytykanie błędów z Waszej strony bierzemy sobie głęboko do serca i staramy się wprowadzać zmiany w naszym postępowaniu. Bo wszystko, co robimy, robimy wspólnie dla Wszystkich, tak żebyśmy mogli wspólnie realizować nasze zainteresowania związane z pomaganiem potrzebującym oraz światem „Gwiezdnych wojen”.

Dziękujemy za wszelką okazywaną naszemu zespołowi pomoc oraz jak zawsze liczymy na więcej, bo tylko dzięki Wam możemy robić coś dobrego dla dzieci i fanów „Gwiezdnych wojen” w Polsce.

Centrum Zdrowia Dziecka druga wizyta Zespół S.W.A.T. i współpracownicy - 2009

Jedni mówią, że jesteśmy "bandą głupców", bo robimy wszystko za darmo, inni nas podziwiają, a my po prostu chcemy robić  swoje i dzielić się swoim hobby ze wszystkimi, którzy tego chcą. Uśmiech na twarzach dzieci i słowo "dziękuję" są bezcenne.

Co nas czeka w 2010 roku?.

W 2010 roku zapraszamy wszystkich na „robocze spotkania S.W.A.T.”, czyli spotkania z „Gwiezdnymi wojnami” dla dzieci i fanów, które odbywają się w ostatnią sobotę miesiąca - w czerwcu wyjątkowo odbędzie się w przed ostatnią sobotę, czyli 19 czerwca. Miesiąc lipiec i sierpień być może będą przerwą w spotkaniach, ale to zależy od Was. Spotkania odywają się w godzinach 12:00-16:00 w warszawskim salonie TRAFFIC CLUB.

W 2010 roku dołączył do nas w „pełni” sprawny R2-D2, czyli replika w skali 1:1 astrodroida, którego mogliście podziwiać w filmach z cyklu „Gwiezdne wojny”. R2-D2, nie jest „zwykłą” stacjonarną repliką, lecz w pełni zdalnie sterowanym droidem. Takich droidów na świecie jest około 400, w Polsce narazie 1. Będziecie mogli go spotkać na większości akcji z naszym udziałem.

Najbliższe spotkanie 24 kwietnia 2010 roku, na które serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o akcjach planowanych w 2010 roku znajdziecie w tym miejscu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprez i akcji, które znajdują się w naszej galerii.

Pamiętajcie, że wszystkie akcje z naszym udziałem są bezpłatne!

Lista akcji charytatywnych, czyli tych, których celem było spełnienie marzeń chorych dzieci oraz przywrócenia im mocy w serduszkach lub wsparcie fundacji oraz organizacji działających na rzecz dzieci, w jakich wzięliśmy udział w 2009 roku.

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Warszawa,

Szkoła podstawowa – Szewnica,

Akcja urodziny fana – Warszawa,

Akcja urodziny fana – Milanówek,

Akcja urodziny fana – Piaseczno,

Akcja urodziny fana – Warszawa – Wawer,

Centrum Zdrowia Dziecka - - Fundacja Nasze Dzieci – Warszawa,

Szpital Onkologiczny w Poznaniu – Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Onkologicznymi w Poznaniu,

Dom Dziecka - Ośrodek Wychowawczy w Nowym Sączu,

Regionalny Ośrodek Alergologii, Pulmonologii i Mukowiscydozy w Gdańsku,

Kolonie w Czarneckiej Górze – Fundacja Spełnionych Marzeń,

„Gwiazdy dzieciom” Garczyn – Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko,

Mała Liga Baseball – Kutno,

ECCO Walkathon – Warszawa,

Szpital Dziecięcy oddział onkologiczny – Fundacja Spełnionych Marzeń – Warszawa,

Centrum Zdrowia Dziecka II – Fundacja Nasze Dzieci – Warszawa,

Wigilia w Centrum Zdrowia Dziecka – Fundacja Nasze Dzieci – Warszawa.

Lista imprez oraz akcji w 2009 roku, których celem była zabawa i promowanie „Gwiezdnych wojen”.

Robocze spotkanie S.W.A.T - Warszawa,

Akademia Mocy 1 - 30 lecie Gwiezdnych wojen w Polsce – TVP,

Akademia Mocy 2 - Moja kolekcja – TVP,

Akademia Mocy 3 – Statki kosmiczne – TVP,

Akademia Mocy 4 - Miecz świetlny – TVP,

Akademia Mocy 5 - Fan filmy - odcinek nie wyemitowany – TVP,

Akademia Mocy 6 – Droidy – TVP,

Akademia Mocy 7 - Szermierka część 1 –TVP,

Akademia Mocy 8 - Celebration S.W.A.T. I – TVP,

Akademia Mocy 9 - Celebration S.W.A.T. II – TVP,

Akademia Mocy 10 - Szyjemy strój rycerza Jedi – TVP,

Akademia Mocy 11 - Szermierka część 2 – TVP,

Akademia Mocy 12 - Muzyka z "Gwiezdnych wojen" – TVP,

Akademia Mocy 13 - Stroje z Gwiezdnych wojen – TVP,

Akademia Mocy 14 - Zakończenie Akademii – TVP,

Celebration S.W.A.T. I - Traffic Club – Warszawa,

Celebration S.W.A.T. II - Dzień Dziecka –Warszawa,

Celebration S.W.A.T. III – EMPIK-Junior – Warszawa,

Rocznica 30lecia Star Wars w Polsce na ulicach Warszawy - 30 marzec – Warszawa,

Promocja DVD i Bluray - Wojny Klonów – ZŁOTE TARASY – Warszawa,

Promocja DVD i Bluray - Wojny Klonów – GALERIA MOKOTÓW – Warszawa,

Szkolenia Padawanów – SILESIA – Katowice,

Szkolenia Padawanów – BONARKA – Kraków,

Szkolenia Padawanów – MANUFAKTURA – Łódź,

Szkolenia Padawanów - SMYK na Kruczej – Warszawa,

Szkolenia Padawanów - PROMENADA – Warszawa.

Akcje poza „służbą” wakacje w europie i nie tylko, również promujące „Gwiezdne wojny.

Spotkanie z twórcą strojów do „Gwiezdnych wojen” Andrew Ainsworthem w Londynie,

Londyn – parada w strojach na ulicach miasta,

Stonehenge – „magiczne” kamienie i postacie z „Gwiezdnych wojen”,

Manchester – stadion drużyny marzeń,

Paryż - parada w strojach na ulicach miasta,

Disneyland Paris – postacie z „Gwiezdnych wojen” rozdają autografy,

POLCON 2010 – fantastyczny konwent w Łodzi, czyli niespodziewana wizyta zwiadowcy i szturmowca imperium.


Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami

 

S.W.A.T. 2010