LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » 5 zadanie na 5 lecie S.W.A.T., czyli coś na temat 2011 roku

5 zadanie na 5 lecie S.W.A.T., czyli coś na temat 2011 roku


To już 5 tydzień zmagań w naszym najdłuższym konkursie z wyjątkowymi nagrodami. W tym tygodniu do wygrania jest duży zestaw klocków LEGO, pojazdy, statki kosmiczne, gry oraz unikalna koszulka z Ahsoką. Zapraszamy do zabawy.

Rys historyczny (240)

Piąty rok naszej działalności to kolejne wyzwania i ponownie niezwykłe miejsca jakie odwiedziliśmy.

Czy S.W.A.T. pasuje do Opery Narodowej  w Teatrze Wielkim, najbardziej prestiżowego miejsca na mapie kulturalnej Polski? Okazuje się, że tak. W styczniu 2011 roku zostaliśmy zaproszeni przez dyrekcję Opery Narodowej na premierę „Trojan” Hectora Berliozy. Wersja w której wzięliśmy udział została wyreżyserowana przez Carlusa Padrissy i jak sam reżyser stwierdził jej rozmach, scenografia oraz stroje są inspirowane m.in. Gwiezdnymi wojnami. Stąd nasz skromny udział w tym niezwykłym wydarzeniu.  Opera, która miała swoją premierę w 1890 roku, doczekała się kosmicznej oprawy rodem z Gwiezdnych wojen! Jedną z ciekawostek jest, że opera „Trojanie” trwa cztery i pół godziny!

W ten oto sposób nastąpiło połączenie klasyki z fenomenem popkultury :-).

Nie zabrakło na naszej mapie odwiedzin takich miejsc jak Centrum Zdrowia Dziecka, Szpital Dziecięcy w Kielcach, Szkoła podstawowa i gimnazjum w Koluszkach, Dom Pomocy Społecznej w Sopocie, Szpital Dziecięcy w Słupsku, Szpital Dziecięcy w Warszawie i wiele innych miejsc o których możecie przeczytać w naszym „raporcie z działalności w roku 2011”.

Ten rok to także rozwinięcie skrzydeł Kantyny SWAT, która cieszy się rosnącą popularnością. Nowością, której premiera nastąpiła jeszcze na koniec roku 2010 był konkurs wiedzy inspirowany teleturniejem Milionerzy, czyli Kolekcjonerzy. 10 pytań, 2 koła ratunkowe i jedyne w swoim rodzaju zabawki i gadżety gwiezdnowojenne na wyciągnięcie ręki. Podczas spotkań przez eliminacje przeszły w sumie 23 osoby i trzy razy odpowiadały one na ostatnie, dziesiąte pytanie, ale niestety bezskutecznie. W tym roku wznowiliśmy nasz Wielki Konkurs. Życzymy szczęścia!

W roku 2011 „narodził się” również drugi astrodroid, czyli R5-D4 zwany „czerwonym”.  Jest to droid, który w filmie popisał się źle działającym motywatorem i to dzięki niemu historia jaką znamy z epizodu czwartego, czyli Nowej Nadziei, mogła potoczyć się w sposób jaki obserwowaliśmy na filmie. Jak potoczyłyby się losy bohaterów Gwiezdnych wojen w momencie bezawaryjnej pracy R5-D4? O tym możemy porozmawiać podczas naszych spotkań w Kantynie S.W.A.T. :-).

R5-D4 udowodnił, że pomimo braku niektórych funkcji, które posiada R2-D2 potrafi równie skutecznie bawić się z dziećmi oraz wywołać uśmiech na twarzach przechodniów.

Skoro już wspomnieliśmy o R2-D2, warto w tym miejscu zdradzić pewną nowość w jaką został wyposażony, czyli projektor multimedialny. Tak, R2-D2 może już w pełni być wykorzystywany jako droid multimedialny i można do niego podłączyć wszystkie dostępne dziś urządzenia odtwarzające obraz za pomocą złącza HDMI.

Jest to obecnie jedyna na świecie replika zdalnie sterowana ze złączem HDMI i możliwością nieprzerwanej pracy przez 4 godziny bez zewnętrznego źródła zasilania!  

W R2-D2 wykorzystaliśmy projektor firmy ACER, którego wysoka jakość oraz funkcjonalność bardzo miło nas zaskoczyła. Warunkiem skorzystania z tej technologii była konieczność zdalnego obsługiwania wszystkich funkcjonalności projektora i to nam się udało w 100%.

Multimedialne możliwości R2-D2, niestety zarezerwowane są tylko na specjalne okazje. Na co dzień R2-D2 posiada głowę bez zamontowanego projektora, ze względu na brak konieczności korzystania z jego specjalnych funkcji :-).

I to już prawie koniec naszych zmagań w konkursie z okazji pięciolecia Star Wars Artistic Team. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące naszej działalności prosimy o wysyłanie ich na adres info@swat.org.pl lub zamieszczanie na naszej stronie fanowskiej na Facebooku.

„Prawie” oznacza dużą różnicę, dlatego spodziewajcie się jeszcze niespodzianki na naszej stronie internetowej w ciągu najbliższego tygodnia.

Zadanie numer 5 nie jest ostatnim zadaniem!

Dzisiejsze zadanie jest najtrudniejsze, ale według nas najciekawsze.

Zapraszam do działu Konkursy i turnieje w celu zapoznania się z zasadami konkursu oraz samym zadaniem numer 5.

Nagrodami tygodnia w piątym tygodniu zmagań są:

  1. Zestaw LEGO Star Wars 7674 V-19 Torrent.
  2. Pojazd Republiki – SWAMP SPEEDER.
  3. Gra na komputer PC – LEGO STAR WARS ORYGINAL TRYLOGY.
  4. Gra na komputer PC – THE CLONE WARS REPUBLIC HEROES.
  5. Kolekcjonerski ludzik LEGO – chromowany Darth Vader + wejściówka dla dwóch osób do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (ważna do czerwca 2012).
  6. Unikalna różowa koszulka JEDI z Ahsoką Tano - duży rozmiar.
  7. Statek – myśliwiec Anakina Skywalkera.
  8. Pojazd – czołg droidów AAT.

 

Zapraszamy do zabawy.

Powodzenia i Niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2012