LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Urodziny magazynu Kaczor Donald na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Urodziny magazynu Kaczor Donald na Stadionie Narodowym w Warszawie.

20 LAT MINĘŁO! Urodziny magazynu Kaczor Donald Pismo Kaczor Donald obchodzi w tym roku 20. urodziny w Polsce, jego główny bohater to laureat Oskara, celebryta uhonorowany własną gwiazdą na bulwarze Hollywood. Nasze droidy R2-D2 i C3PO osobiście złożą życzenia urodzinowe już jutro na Stadionie Narodowym.

Wielkie świętowanie rocznicy dla dzieci i wszystkich fanów odbędzie się 24 maja na płycie Stadionu Narodowego podczas Warszawskich Targów Książki.

Nasze droidy pojawią się około godziny 14:30.

Dodatkowe informacje o Magazynie Kaczor Donald.

Kaczora Donalda nie trzeba nikomu przedstawiać - tę kultową postać znają mali i duzi. Jest on pozytywnym bohaterem z dzieciństwa, który pomimo wiecznie prześladującego go pecha, swoją dobrą energią i poczuciem humoru wciąż łączy pokolenia. Kaczor Donald po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1934 roku. Szybko stał się również bohaterem komiksów, których najpopularniejszymi rysownikami byli Carl Barks i Don Rosa. Pierwsze wydanie pisma Kaczor Donald na świecie ukazało się w 1949 roku. Obecnie ukazuje się w ponad 40 krajach. W polskich kioskach drukowane przygody Donalda można śledzić od 1991 roku – początkowe publikacje to miesięcznik DONALD DUCK i MICKEY MOUSE. Oba miały po 32 strony komiksowe. Po 2. latach funkcjonowania miesięcznik DONALD DUCK został zamknięty, a pismo MICKEY MOUSE stało się dwutygodnikiem. 28 kwietnia 1994 roku to ważna data dla wszystkich kaczko-fanów, wtedy bowiem w miejsce MICKEY MOUSE pojawił się nowy dwutygodnik KACZOR DONALD. Pismo składało się z 48 stron, do każdego numeru dołączona była dodatkowa atrakcja.

Dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i inteligentne zabawy słowne ukazuje się nieprzerwanie na polskim rynku od 20 lat. W polskim wydaniu pisma swoje komiksy publikowali najlepsi rysownicy wytwórni Disneya – m.in: Carl Barks, Don Rosa, Romano Scarpa, Vicar, Marco Rota i William Van Horn. Popularnością cieszą się również oryginalne prezenty „kaczorowe” dołączane do gazety - zabawki, gadżety do robienia kawałów. O olbrzymiej popularności pisma mówią też niektóre dane z historii magazynu. Polski magazyn został wydany już w ponad 900 numerach w łącznym nakładzie blisko 115 mln egzemplarzy!

Serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2014