LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Celebration S.W.A.T. IV: Gwiezdne atrakcje na Agrykoli – relacja z imprezy

Celebration S.W.A.T. IV: Gwiezdne atrakcje na Agrykoli – relacja z imprezy

Kolejna odsłona imprezy współorganizowanej przez Star Wars Artistic Team (S.W.A.T.), czyli „Celebration S.W.A.T. IV” odbyła się 30 maja 2010 roku na warszawskiej Agrykoli.
Jest to jedyna bezpłatna i jednocześnie cykliczna impreza w Polsce, która w całości dedykowana jest dzieciom oraz fanom filmów z cyklu „Gwiezdne wojny”.
Serdecznie dziękujemy Panu Tomkowi Bednarkowi, który przez cały dzień prowadził to niezwykłe wydarzenie, a oto co wydarzyło się w tym roku podczas tego, czwartego już, wielkiego spotkania z sagą.

O godzinie 11:15 czasu ziemskiego podczas pięknej i słonecznej pogody wystartowaliśmy. Nie było nam łatwo pośród tak olbrzymiej ilości dzieci oraz fanów, ale przybyliśmy w zwartej grupie włącznie z Hrabią Dooku, Lordem Darthem Vaderem w obstawie szturmowców oraz jego wcześniejszym wcieleniem, czyli Anakinem Skywalkerem. Zaszczycili nas również swoją obecnością liczni mistrzowie Jedi m.in. Obi Wan Kenobi, Aayla Secura, oraz po raz pierwszy Plo Koon, z nie mniej liczną grupą padawanów w tym Ahsoką Tano.

Lecz nie o naszej grupie chcemy napisać, tylko o tym co działo się podczas "Celebration S.W.A.T IV".

Już na samym początku okazało się, że zaginął Jar Jar Binks, którego poszukiwania rozpoczęliśmy natychmiast. W tym celu ogłosiliśmy całodniowe poszukiwania i dla osoby, której uda się go odnaleźć, co nie było prostym zadaniem, wyznaczyliśmy niezwykłą nagrodę, czyli zestaw klocków LEGO o numerze 10188 – „Death Star”.

Wracając do przyjemniejszych rzeczy niż szukanie Jar Jara, młodzi fani zgotowali nam istnie gwiazdorskie przywitanie jak również niezapomniane chwile w rodzinnej atmosferze. W zamian za to specjalnie dla nich przygotowaliśmy „Szkolenia Padawanów” -  podczas których adepci stawiali czoło ciemnej stronie, „Szkolenia Armii Republiki” – podczas których prezentowaliśmy ekwipunek klonów oraz przeprowadzaliśmy ćwiczenia małych oddziałów, „Szkolenia Mocy” – w których należało posłużyć się siłą własnego umysłu, „Szkolenia Snajperów” – gdzie można było sprawdzić swoją celność.

Dodatkowo po raz pierwszy przygotowaliśmy sektory tematyczne w których można było spędzić przyjemnie czas.

W „Sektorze konstruktorów” czekały klocki do układania oraz konkursy z cyklu „fabryka klonów”. „Sektor astrodroidów” to wcielenia R2-D2 od małego aż po prawdziwą replikę „prosto” z filmu oraz inne droidy i roboty (między innymi poruszający się o własnych siłach AT-AT), którymi można było się pobawić. W „Sektorze zabawek” czekały modele statków oraz wszelkiej maści pojazdy do zabawy. „Sektor filmowy”, czyli blue box, pozwalał na zabawę z kamerą i efektami specjalnymi. W „Sektorze gier” można było rozegrać partię w gwiezdno wojennego „chińczyka” i „Monopoly” oraz polatać statkami kosmicznymi, w tym X-wingiem i zmierzyć się w pojedynku na miecze świetlne dzięki konsolom Nintendo Wii. „Sektor artystyczny” był w całości przeznaczony dla małych i dużych artystów, którzy rozwijali swoje umiejętności w rysowaniu, rzeźbieniu oraz innych pracach plastycznych.

Jednak najważniejszym miejscem był „Punkt Informacyjny” w którym każdy mógł odebrać gwiezdno wojenne  prezenty, a naprawdę było w czym wybierać. Od plakatów po klocki LEGO, figurki kolekcjonerskie, miecze świetlne, gry komputerowe, zestawy do rysowania i pomoce szkolne.

Głównym miejscem przeznaczonym dla naszych prezentacji i występów była scena przygotowana w klimacie sali tronowej Imperatora Palpatine’a na Drugiej Gwieździe Śmierci. Rycerze Jedi czuli respekt do tego miejsca, stawili jednak czoła panującej aurze i już po chwili mogliśmy przystąpić do części artystycznej, czyli multimedialnej prezentacji postaci z sagi oraz opowieści o „Gwiezdnych wojnach” z perspektywy szturmowców (klonów), podczas której były prezentowane pojedynki na miecze świetlne. Na scenie ponawiali się także młodzi fani, prezentując własnoręcznie wykonane stroje oraz biorąc udział w licznych konkursach. Niektórzy w przepiękny i czasami komiczny sposób przedstawiali postaci ze świata „Gwiezdnych wojen”. Jabba the Hutt był niepowtarzalny! Warto nadmienić, że nad terenem naszych działań unosiła się bojowa stacja kosmiczna imperium o średnicy ponad 3 metrów. Niektórzy twierdzili, że było to bardziej jajo niż gwiazda :-).

Wracając do naszych poszukiwań Jar Jara, niestety nie udało nam się go odnaleźć ze względu na ciemną stronę mocy, która ściągnęła deszcz i burzę tuż po godzinie 18:00. Uzgodniliśmy jednak by nie przerywano poszukiwań i pomimo nieobecności postaci z Sagi na „roboczych spotkaniach S.W.A.T.” postarano się odnaleźć Jar Jara już 26 czerwca w TRAFFIC CLUB (prosimy o przyjście wszystkich „poszukiwaczy Jar Jara” z kuponami do których są przyklejone 4 naklejki oraz są na nich odpowiedzi na 4 pytania konkursowe).

Przygoda z „Celebration S.W.A.T. IV” dobiegła końca w strugach deszczu, co jednak nie mogło ostudzić odczuwanego entuzjazmu po całym dniu słońca i udanych punktach programu.

To koniec relacji, ale nie koniec informacji o „Celebration S.W.A.T.”!

Szacowania do tej pory toczą spór, ale wiadomym jest, że podczas tego jednego dnia odwiedziło nas oraz uczestniczyło w zabawach na Agrykoli przynajmniej 20 000 osób (chociaż mówi się nawet o imponującej liczbie 70 000 osób!).

Tak wielkie przedsięwzięcie nie zostałoby zrealizowane gdyby nie firmy, które nam pomogły w realizacji tego wydarzenia.

Szczególne podziękowania chcemy złożyć firmie Stołeczna Estrada, która olbrzymim wysiłkiem pomogła w realizacji kolejnego marzenia, tak naszego jak i pozostałych polskich fanów „Gwiezdnych Wojen”.

Nasz wysiłek wsparły również firmy:

Hasbro Polska - która ufundowała olbrzymią ilość prezentów,

Lego - Polska która ufundowała niezwykłą nagrodę główną oraz liczne prezenty dla dzieci,

Licom Empik Multimedia która ufundowała liczne gry na komputery do wygrania m.in. w konkursach,

PATIO - która przygotowała „Sektor artystyczy” oraz przekazała dużą ilość akcesoriów do rysowania oraz do szkoły, które mogliśmy rozdawać dzieciom,

HW Media - która przygotowała „Sektor filmowy” z „blue box”,

Stadlbauer – która wypożyczyła nam konsole Nintendo,

Radio ESKA – które promowało imprezę w mediach,

Dziękujemy kolegom i koleżankom z portalu Star Wars Extreme oraz studenckiemu radiu Kampus za promocję imprezy w internecie.

Dziękujemy również rodzicom oraz dzieciom, którzy nam pomagali podczas całej imprezy oraz wspierali dobrym słowem podczas całodziennych zmagań.


Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli tego dnia na Agrykolę, żeby przyjemnie spędzić niedzielę m.in. z „Gwiezdnymi wojnami”, bo jak wiadomo nie tylko „Gwiezdne wojny” były tego dnia atrakcją na Agrykoli..

I na koniec specjalne podziękowania dla Georga Lucasa za stworzenie niezwykłego świata jakim są „Gwiezdne wojny”.

Do zobaczenia już za rok na „Celebration S.W.A.T. V” – Niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2010