LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Środa i zadanie numer 3 - 5 Lat ze S.W.A.T.

Środa i zadanie numer 3 - 5 Lat ze S.W.A.T.


To już trzeci tydzień zmagań w naszym konkursie. Zapraszamy do zapoznania się z krótką (no może dziś troszkę dłuższą) historią i czas na realizację zadania numer 3. Tym razem jest nim "Magiczny Kwadrat".

Rys historyczny (382)

„Akademia Mocy”, tak nazywał się autorski cykl felietonów zrealizowanych na potrzeby programu dla Dzieci i młodzieży Teleranek. Był to pierwszy w Polsce (znów pierwszy…ahh to już się nudne zrobiło) cykl zrealizowany przy współpracy ze SWAT dla fanów Gwiezdnych wojen. Niestety pod koniec 2009 roku Teleranek został „zdjęty” z anteny… na szczęście nie z naszej winy. Jako ciekawostkę możemy podać, że Akademia Mocy przyciągała przed telewizory trzy razy większą publiczność od wydań Teleranka, w których nie było nic o Gwiezdnych wojnach.

To co wyróżnia rok 2009 na tle pozostałych to „Celebration S.W.A.T.”, czyli pierwsze w Polsce bezpłatne imprezy dla Dzieci i fanów Gwiezdnych wojen. To właśnie Star Wars Artistic Team, wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń jako pierwsza polska organizacja przygotowała i poprowadziła imprezę dla dzieci i fanów Gwiezdnych wojen na skalę dotąd w Polsce nie spotykaną. „Otwarte spotkanie ze S.W.A.T.”, bo tak pierwotnie nazywały się Nasze spotkania, które odbywają się od 28 lutego 2009 roku i są jedyne w swoim rodzaju.

Pierwsze „Celebration S.W.A.T.” przyciągnęło do Traffic Clubu w Warszawie ponad 2900 osób! Chętnych było znacznie więcej, niestety ze względów bezpieczeństwa musieliśmy ograniczyć ilość osób wpuszczanych na teren przygotowanych atrakcji. Nasi goście musieli stać przez kilka godzin, żeby wejść i przenieść się do świata Gwiezdnych wojen, za kolejki po raz kolejny przepraszamy.

Celebration S.W.A.T., to również nowa jakość, której do tej pory nie było w Polsce. To podczas nich pokazaliśmy firmom, że warto pomagać polskim fanom oraz polskiemu fandomowi. Są to jedyne bezpłatne imprezy podczas których każdy za zabawę ma możliwość otrzymania Gwiezdno wojennych prezentów i tak jest aż do dziś.

Jednak najważniejszą rzeczą jaka nas spotkała w 2009 roku to rozpoczęcie współpracy z różnymi Stowarzyszeniami i Fundacjami.

Rok 2007 i 2008 poświeciliśmy akcjom charytatywnym z Fundacją Spełnionych Marzeń, natomiast w roku 2009 dołączyły do tego grona Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Gdańska, Fundacja Nasze Dzieci, Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi oraz Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Współpraca z Fundacją Nasze Dzieci zaowocowała naszą pierwszą wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka, która była dla nas niemałym wyzwaniem, bo jako jedni z nielicznych mieliśmy w planach zrealizowanie atrakcji takich samych jak dla Dzieci zdrowych. Możemy śmiało napisać, że był to bardzo dobry pomysł i idealnie się sprawdził i co najważniejsze do dziś jesteśmy przez Dzieci zapraszani.

Przypomianym również, że 30 marca 2009 roku obchodziliśmy 30 lecie Gwiezdnych wojen w Polsce, które zagościły na naszych ekranach kinowych w 1979 roku.

W 2009 roku zostaliśmy jeszcze zaangażowani do pomocy przy realizacji polskiej wersji językowej serialu Wojny Klonów, która trwa aż do dziś.

Więcej na ten temat dowiecie się już za tydzień.

Czas na zadanie konkursowe.

Tym razem zadanie jest proste - "Kwadrat Mocy" - to taka nasza nazwa :-).

Zadanie konkursowe znajduje się w dziale konkursy - wystarczy klinąć w tym miejscu.

Nagrodami w tym tygodniu są do wyboru:

1. Płyta DVD z 4 odcinkami drugiego sezonu Wojen klonów.
2. Czapka z motywem z Wojen klonów.
3. Koszulka (rozmiar M lub L) z motywem z Wojen klonów.
4. Gra na komputer PC – Clone Wars – Republic Heroes polska wersja językowa.
5. Unikalna figurka Dartha Vadera z LEGO (chromowany).
6. Blaster Cada Bane’a - NERF.
7. Blaster Kapitana Rexa - NERF.
8. Figurka Anakina Skywalkera z akwalungiem.

Nagrody tygodnia ufundowały firmy Galapagos, Hasbro Polska, Licomp Empik Multimedia oraz Lego Polska.

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2012