LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Poznaj bohaterów Star Wars: Rebelianci

Poznaj bohaterów Star Wars: Rebelianci


Zgodnie z obietnicą złożoną w Kantynie SWAT, czas na poznanie wszystkich głównych bohaterów serialu Star Wars: Rebelianci.

Poznaj wszystkich bohaterów serialu Star Wars: Rebelianci
Ezra, Kanan, Hera, Zeb, Sabine i Chopper to cała załoga statku Duch z nowego serialu Star Wars: Rebelianci.

Ezra to czternastoletni oszust, który uczy się walczyć o większe dobro. Dzięki niemu powstaną Rebelianci. Dorastał samotnie pod rządami Imperium, dlatego musiał wykazać się wielkim sprytem, żeby przeżyć. Jest dzieckiem ulicy i złodziejaszkiem. Ale Ezra nie odznacza się złym charakterem, jego zachowanie wynika z woli przetrwania, a wpływ na nie miał otaczający go świat pod rządami Imperium. Jego motto życiowe brzmi: Nie ufaj nikomu. Na początku Ezra nie jest zainteresowany przywróceniem wolności całej galaktyce, ale jego postawa zmienia się, kiedy dołącza do załogi statku Duch.

Kanan to ocalały rycerz Jedi i jeden z głównych bohaterów serialu. Jest trochę sarkastyczny, a jego przeszłość owiana jest tajemnicą. Prawdziwy strój Jedi w serialu został zastąpiony bardziej współczesnym, ale fryzura Kanana nadal wskazuje na przynależność do rycerzy Jedi. Między III i IV częścią sagi Star Wars ukrywał się przed Imperium pod ziemią. Kiedy jednak jego istnienie wyjdzie na jaw, Imperium zrobi wszystko, aby go zabić. Kanan przestanie więc używać miecza świetlnego w obawie przed ujawnieniem swojej tożsamości i ostatecznie opuści Zakon Jedi.

Hera to utalentowana pilot myśliwca. Jest dowódcą statku, ponieważ umie scalić całą grupę, wie jak z nimi rozmawiać. Jest ciepła, opiekuńcza i ma silną wolę. Hera ubrana jest w mundur pilota, a głowie zamiast włosów ma dwa ogony. Nie zawraca sobie głowy wyglądem, skupia się wyłącznie na wykonywaniu swojej pracy. Tak, jak każdy członek załogi Ducha, ma swoje powody do buntu przeciw Imperium. Odkrywanie motywów postaci będzie jednym z wątków serialu.

Zeb to największy twardziel z całej załogi statku. Jego wygląd jest nieco brutalny i obcy, ale to świetnie wyszkolony i dobrze wykształcony strażnik honoru. Zeb nienawidzi Choppera. Zaczyna budować relacje z Ezrą, chociaż robi to niechętnie. Ulubioną rozrywką Zeba jest walka ze Szturmowcami. Jest niesamowicie zwinnym wojownikiem.

Sabine jest odważną Mandalorianką, która świetnie zna się na broni i sztukach walki, jest też ekspertką od materiałów wybuchowych. Sabine jest kluczowym członkiem załogi – uwielbia wysadzać wszystko w powietrze i tagować swoją pracę graffiti. Można odkryć w niej duszę artystki.

Chopper to leniwy i trochę dziwaczny astromechaniczny droid. Jest niezbędnym członkiem załogi statku kosmicznego Rebeliantów. Do jego zadań należy m.in. utrzymywanie dobrego stanu technicznego statku oraz dbałość jego stałą gotowość. W rzeczywistości, dzięki wielu unikatowym udoskonaleniom i zastosowanym rozwiązaniom, Chopper jest w stanie wykonywać tę odpowiedzialną pracę lepiej niż jakakolwiek inna istota pozaziemska. Droid ten (model C1-10P) nawiązuje do wczesnych projektów R2-D2 autorstwa Ralpha McQuarrie’a, co widać szczególnie w ruchomych ramionach, umieszczonych przy samej głowie maszyny. Ponieważ akcja serialu Star Wars: Rebelianci rozgrywa się cztery lata wcześniej niż wydarzenia z części czwartej (Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja), wygląd retro Choppera przypomina droidy z klasycznej trylogii.

Star Wars: Rebelianci to osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen nowy animowany serial twórców Wojen klonów. Akcja rozgrywa się między III i IV częścią filmowej sagi, w czasach, w których Imperium przejmuje kontrolę nad galaktyką polując na ostatnich rycerzy Jedi. Widzowie będą śledzić losy garstki rebeliantów i zobaczą początki oporu wobec przemocy Imperium, w przygodach pełnych akcji i humoru.

Kolejne informacje o serialu w Kantynie SWAT.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2014