LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Podsumowanie, czyli Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team w 2010 roku

Podsumowanie, czyli Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team w 2010 roku

Zapraszamy do podróży w przeszłość i zapoznania się z podumowaniem roku 2010 w wykonaniu Stowarzyszenia S.W.A.T.. A jest o czym przeczytać, bo był to już czwarty niezwykły rok naszej działalności.

Rok 2010 był rokiem wyjątkowym, tak dla nas jak i dla fanów Gwiezdnych wojen w Polsce oraz na świecie.
Po pierwsze był to rok pod znakiem 30 lecia kolejnego filmu z cyklu, czyli Imperium kontratakuje.
Po drugie współorganizowaliśmy oraz uczestniczyliśmy w ponad 50 akacjach charytatywnych oraz promujących Gwiezdne wojny w Polsce.
Po trzecie mieliśmy możliwość tworzenia oraz uczestniczenia w największej imprezie na świecie organizowanej dla fanów Gwiezdnych wojen, czyli Star Wars Celebration V w USA.
Po czwarte dołączył do nas R2-D2, czyli jedyny w swoim rodzaju zdalnie sterowany astrodroid, który został w całości zrobiony przez zespół S.W.A.T.
Jednak największym przeżyciem było spotkanie na żywo z twórcą Gwiezdnych wojen, czyli Georgem Lucasem, który otrzymał od nas drobny podarunek, czyli koszulkę oraz znaczek S.W.A.T.:)

Opisanie wszystkich naszych akcji w których braliśmy udział w 2010 roku zajęłoby bardzo dużo miejsca i jeszcze więcej czasu. Dlatego skupimy się tylko na tych najważniejszych.

Rok 2010 rozpoczęliśmy tradycyjnie od finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który jak co roku był rekordowy. Nasz zespół zebrał ponad 5 000 zł na rzecz potrzebujących dzieci.

Nie mogło nas również zabraknąć w Centrum Zdrowia Dziecka w szpitalu dziecięcym przy ul. Litewskiej w Warszawie. Na zaproszenie Fundacji Spełnionych Marzeń wzięliśmy udział już po raz trzeci w niezwykłych zawodach sportowych dla dzieci z oddziałów onkologicznych z wielu krajów europejskich , czyli Onkoolimpiadzie 2010. Po raz kolejny wzięliśmy również udział w niezwykłym koncercie charytatywnym organizowanym przez Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko, czyli „Gwiazdy Dzieciom”, podczas którego Stowarzyszenie S.W.A.T. otrzymało honorowe członkostwo S.O.S. Mieliśmy również okazję poznać wspaniałą osobę jaką jest Justyna Steczkowska, która jak się okazało uwielbia Gwiezdne wojny.

Natomiast Fundacja Nasze Dzieci, zaprosiła nas na otwarcie placu zabaw w Centrum Zdrowia Dziecka oraz do dzieci z oddziału onkologicznego na kolonie letnie . Wzięliśmy również udział w pikniku charytatywnym z Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową w Kołbieli.

Rozpoczęliśmy również współpracę z Warszawskim Hospicjum dla Dzieci na prośbę, którego zrealizowaliśmy kilka „misji specjalnych” u bardzo dzielnych padawanów.

Nie mogło nas zabraknąć w pięknym mieście jakim jest Poznań, gdzie drużyna S.W.A.T. oprócz kwestowania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowała szalone atrakcje dla dzieci w zajęciarni „Dwa Ślimaki”. 

Zgodnie z obietnicami złożonymi w 2009 roku, rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z Gwiezdnymi wojnami w „Kantynie S.W.A.T.”, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami mogą dać się porwać przygodzie, nauce oraz beztroskiej zabawie w świecie Gwiezdnych wojen.

 

Kantyna to miejsce niezwykłe i unikalne na skalę światową. Spotykają się w niej gwiazdy polskiej wersji językowej Gwiezdnych wojen oraz Wojen klonów, profesorowie oraz wykładowcy wyższych uczelni, w tym Politechniki Warszawskiej oraz Polskiej Akademii Nauk. Wszyscy przychodzą po to żeby podzielić się swoją wiedzą oraz przekazać ją i rozbudzić w dzieciach, młodzieży oraz osobach dorosłych ciekawość do poznawania świata nauki. Kantyna to również możliwość zdobycia nowych umiejętności, wiedzy oraz wspaniała zabawa. To co wyróżnia wszystkie spotkania w Kantynie to fakt, że są one bezpłatne i non-profit dla każdego. Nasze spotkania są kontynuowane również w roku 2011.

Jak co roku, największym wyzwaniem dla naszego zespołu jest organizacja wyjątkowej i największej imprezy S.W.A.T., czyli Celebration S.W.A.T. IV, która w zeszłym roku odbyła się przy okazji Dnia Dziecka na warszawskiej Agrykoli. W roku 2011 Celebration S.W.A.T. V odbędzie się 29 maja 2011 również na Agrykoli. Relację z Celebration S.W.A.T. IV możecie przeczytać w tym miejscu.

Wakacje 2010 rozpoczęliśmy wspólnie z dziećmi na „rozpoczęciu lata w mieście” imprezie organizowanej przez m.st. Warszawę oraz Stołeczną Estradę, następnie pojechaliśmy na obóz Taekwondo i jak co roku odwiedziliśmy Małą Ligę Baseball w Kutnie. Spotkaliśmy się również z Indianami, gdzie grupa S.W.A.T. przeprowadziła szkolenia padawanów.

Jednak największą przygodą był dla nas wyjazd do Stanów Zjednoczonych na największą na świecie i jedyną w swoim rodzaju imprezę, czyli Star Wars Celebration V w Orlando. Wideo relacja z tej imprezy zostanie zamieszczona na naszym kanale youtube w 2011 roku. Szczęśliwcy, którzy przychodzą do Kantyny S.W.A.T. mogli ją obejrzeć w sierpniu 2010, niestety ze względu na ograniczenia jakie narzuca youtube, relacja wymaga gruntownych zmian i stąd brak konkretnej daty premiery.

Koniec wakacji i S.W.A.T. zawitał w łódzkim kinie na premierze filmu popularno naukowego HUBBLE 3D. Kolejnym wyzwaniem był nasz udział w akcji organizowanej przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, czyli Dni Technik Satelitarnych w Złotych Tarasach.

Końcówka roku, to najintensywniejszy okres dla naszego Stowarzyszenia. Był to istny maraton, który rozpoczęliśmy „Szkoleniami Padawanów” w Krakowie, następnie w Łodzi i Warszawie. Pomiędzy szkoleniami wzięliśmy udział w premierze Star Wars The Force Unleashed II, wydania DVD pierwszego sezonu Wojen klonów oraz wspólnie z Programem Pierwszym Polskiego Radia w „mikołajkach” w Centrum Zdrowia Dziecka.

Rok 2010, podobnie do 2009 zakończyliśmy wigilią w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie w ten niezwykły dzień odwiedziliśmy, z mocą w sercach oraz prezentami, małych pacjentów, którzy niestety nie mogli wyjechać na święta do domu.

Oprócz akcji dla dzieci, w roku 2010 rozpoczęliśmy nowy „projekt” Star Wars Artistic Team, czyli TV S.W.A.T. Szalone przedsięwzięcie, którego efekty możecie obejrzeć na naszym kanale youtube – swartisticteam.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości realizacji marzeń, nie tylko naszych ale przede wszystkim dzieci dla których to wszystko robimy.

Nasze „szaleństwo” nie mogłoby być realizowane bez wsparcia firm, które pilnują żebyśmy nie zrobili niczego złego oraz wspierają nas gadżetami, które możemy przekazywać Wam podczas naszych akcji.

Dziękujemy firmom HASBRO Polska, LEGO Polska, LICOMP Empik Multimedia, Stadlbauer, GALAPAGOS, Microsoft, PATIO, EGMONT, Traffic Club, Stołeczna Estrada oraz Plus Licens za pomoc w realizacji akcji z udziałem Stowarzyszenia Star Wars Artistic Team.

Zdjęcia z akcji S.W.A.T. znajdziecie w naszej galerii.

O tym, jakie mamy plany na rok 2011 dowiecie się już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy i do zobaczenia oraz Niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2011