LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Nowości w Kantynie SWAT - Olimpiada i gry strategiczne

Nowości w Kantynie SWAT - Olimpiada i gry strategiczne


Już za trzy dni spotykamy się w Kantynie SWAT, a już teraz chcemy się z wami podzielić nowościami jakie planujemy na najbliższym spotkaniu.

Jest nam niezmiernie miło, że z inicjatywy jednego z naszych bliskich współpracowników powstała nowa zabawa dla uczestników Kantyny SWAT.

Olimpiada Star Wars to połączenie rozgrywek umysłowych ze sprawnością fizyczną.

Nasi zawodnicy zostali podzieleni i przypisani do pięciu systemów gwiezdnych - Coruscant, Kuat, Mustafar, Naboo i Tatooine. Zadaniem każdego z zawodników jest zdobycie jak największej ilości punktów dla swojego systemu.

Pierwszą konkurencją tegorocznej Olimpiady będzie pojedynek na miecze świetlne w grze Lightsaber Duels. Składa się on z dwóch części:

  1. Test wiedzy o fechtunku i wykorzystaniu Mocy w świecie Star Wars składający się z 10 pytań. Reprezentacja danej planety musi uzyskać co najmniej połowę prawidłowych odpowiedzi żeby móc przejść do kolejnego etapu. Poprawne odpowiedzi są również liczone w punktacji generalnej. Każdy zespół dostaje ten sam zestaw pytań. Pytania mogą wykraczać poza filmy Gwiezdne wojny (epizody 1-6) i serial Wojny klonów, jednak ich ilość nie będzie decydująca.
  2. Pojedynki. Każda reprezentacja, która zakwalifikowała się do tego etapu wyznacza swojego Czempiona, który będzie toczył pojedynki z innymi Czempionami w imieniu swojej drużyny. Czempion jest stały i nie można go zmienić, dlatego też warto przemyśleć swój wybór.
    Każdy zawodnik zmierzy się z reprezentantem każdej drużyny. O miejscu na podium decyduje ilość wygranych. W przypadku remisu wynik będzie rozstrzygany dogrywką. Każdy wygrany pojedynek jest dodatkowo punktowany w punktacji generalnej.

Drugą nowością w Kantynie będą rozgrywki w grę strategiczną na komputerach PC, czyli Empire at War. Dla nas jest to totalna nowość, bo jeszcze nigdy nie próbowaliśmy grać w gry na komputerach PC podczas spotkań w Kantynie. Jeżeli formuła rozgrywek się przyjmie, to napewno będziemy je kontynuowali podczas kolejnych spotkań.

I na koniec zapraszamy do zabawy z Gwiezdno-wojennym ORIGAMI, tak dobrze widzicie. Zobaczymy, czy jesteście na tyle uzdolnieni żeby zrobić samodzielnie z jednej kartki papieru np. gwiezdny niszczyciel. A może już mieliście doczynienia ze sztuką origami i chcielibyście innym pokazać jak w niezwykły sposób można wyczarować z papieru postacie i statki z Gwiezdnych wojen? Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Do zobaczenia w sobotę 1 lutego w Kantynie SWAT.

Niech Moc będzie z Wami!

 

 

S.W.A.T. 2014