LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Celebration SWAT VI - Potęga Mocy - Relacja z imprezy

Celebration SWAT VI - Potęga Mocy - Relacja z imprezy


Od zeszłego roku, fani Gwiezdnych Wojen czekali aż 366 dni na wielkie święto jakim jest Celebration SWAT VI na warszawskiej Agrykoli. Tym razem nasze hasło przewodnie brzmiało: Potęga Mocy. Biorąc udział w poszczególnych atrakcjach, fani mieli szansę odkryć drzemiące w nich talenty i siły, które wykorzystane w słusznym celu, łączą pokolenia i tworzą niezapomnianą i jedyną w swoim rodzaju atmosferę.
W ciągu całego dnia było aż 25 200 sekund wspaniałej zabawy.
Każdy kto podjął trud wyruszenia na Dzień Dziecka organizowany przez Stołeczną Estradę w godzinach 11:00-18:00 i odwiedził stanowiska przygotowane przez SWAT nie żałował. Wręcz przeciwnie.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o 11.00. Fanów powitał mistrz Obi-Wan Kenobi we własnej osobie, przedstawiając wszystkim program na cały dzień. Tegorocznym urozmaiceniem były zapowiedzi lektora, dotyczące poszczególnych atrakcji, które systematycznie docierały do publiczności.

Na Celebration SWAT VI nie zabrakło stałych punktów, takich jak:

Kącik artystyczny, gdzie odbywały się konkursy na najciekawsze prace plastyczne. Zarówno dorosły jak i młody fan gwiezdnych wojen mógł zaprojektować własnego mistrza Yodę. Powstało także wiele kolorowych prac z szturmowcami i Lordem Vaderem. Wielki talent w młodych warszawiakach drzemie. :-)

Kącik gier, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił, sprytu w grach na konsolach Xbox 360, Wii, GameCube i innych. Dzięki wysokiemu poziomowi reprezentowanemu przez każdego z graczy, pokonywanie kolejnych zadań nie stanowiło wielkiego wyzwania. Nikt nie zniechęcał się nielicznymi niepowodzeniami i nie poddawał się, lecz walczył do końca.

Kącik robotów. Tutaj każdy zainteresowany robotyką fan, mógł na własne oczy przekonać się w jaki sposób można zbudować własnego robota. Odpowiedzieliśmy na wiele pytań, zaczynających się od stwierdzenia – jak to działa? Pod czujnym okiem R5-D4 dzieci i dorośli odkrywali zagadki robotyki.

W kąciku zabawek każdy chętny miał szansę pobawić się maszynami, samolotami prosto z sagi Star Wars. Nie zabrakło tutaj także najnowszych i niezwykle imponujących modeli z klocków LEGO. Nad bezpieczeństwem bawiących się w tym sektorze, czuwał 2 metrowy Darth Vader, również z klocków LEGO. Nikt nie odważył się mu sprzeciwić.

Oprócz stałych punktów zlokalizowanych na boisku, chętne dzieci miały szansę uczestniczyć w Szkoleniu Armii Republiki, organizowanym przez 3 mistrzynie Jedi. Nie zabrakło tutaj zarówno zadań zespołowych jak i indywidualnych takich jak: wyścigi Taun Taunów, poligon szkoleniowy, transport zaszyfrowanych wiadomości, transport racji żywnościowych i turniej strzelecki. Każdy adept wykonując podstawowe zadania szkoleniowe poznał wartość wspólnej pracy i zabawy. Rodzice także przekonali się jak to jest być w Armii Republiki, biorąc udział w jednym z szkoleń. Po szkoleniach mistrzynie wspólnie doszły do wniosku, że wielka jest moc w wyszkolonych kadetach Armii Republiki.

W ciągu całego dnia nie zabrakło także uwielbianych przez dzieci Szkoleń Padawanów. Tegoroczną nowością dotyczącą Szkolenia była scenka, w której brali udział Lord Vader, Imperator oraz Szturmowcy. Ta krótka inscenizacja wprowadzała w klimat świata Gwiezdnych Wojen jeszcze przed pojawieniem się mistrza Jedi na scenie. Dzięki niej publiczność miała okazję poznać plany Lorda Sidiousa, dotyczące Młodych Adeptów Jedi i przygotować się na nadejście ciemnej strony mocy. Ilość chętnych do zostania Padawanem przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Mistrz Obi-Wan Kenobi przeprowadził aż sześć szkoleń, a ostatnie z nich zostało zrealizowane już po godzinie 18.00 na specjalną prośbę fanów. Dzieciom nie straszny był ani Lord Vader, ani Imperator, ani szturmowcy, którym w tym roku szczególnie zdarzało się błądzić. Mimo, że Ciemna Strona Mocy jest potężna, w Padawanach było wiele sił i mocy, dzięki której ponownie udało nam się pokonać zło.

Do dodatkowych atrakcji na scenie należały: konkursy wiedzy prowadzone przez mistrzów Jedi, w tym jeden prowadzony był przez zaproszonych specjalnie na tę okazję reżysera oraz aktorów dubingujących bohaterów serialu Wojny Klonów, czyli Panią Miriam Aleksandrowicz, Pana Jarosława Domina i Pana Jana Aleksandrowicz Krasko. Każdy mógł zadać pytanie aktorom, którzy profesjonalnie i chętnie na nie odpowiadali. Odbył się także konkurs dla fanów, którzy specjalnie na te okazję przygotowali własnoręcznie stroje bohaterów Star Wars. Czas umilany był również prezentacją bohaterów Gwiezdnych Wojen, w tym R2-D2, który był czule otoczony przez młodych adeptów Mocy.

Impreza zakończyła się tuż po godzinie 18.00, wtedy na scenę (bez pozwolenia organizatora) wdarło się dwóch szturmowców i bez pardonu przegonili prowadzących, powołując się na tylko sobie znane paragrafy i imperialne rozporządzenia. Widocznie oni także chcieli mieć swoje 5 minut na scenie :-).

W ten oto sposób zakończyliśmy Nasze/Wasze Celebration SWAT VI. Oczywiście nie udałoby nam się go zrealizować bez pomocy wielu rodziców, fanów Star Wars, którzy bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Bardzo Wam dziękujemy! Pamiętajcie, że Moc jest w nas wielka gdy działamy wspólnie.

Nasze starania nie byłyby możliwe bez pomocy takich firm jak LEGO Polska, Hasbro Polska, Licomp Empik Multimedia, Egmont Polska, Studio Sonica oraz Stołeczna Estrada, którym dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarowały i wieloletnią pomoc podczas realizacji imprez organizowanych dla dzieci i fanów Gwiezdnych wojen.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczęliśmy odliczanie do Celebration SWAT VII!!! Zostało tylko 364 dni! A tym czasem, zapraszamy do zapoznania się z zdjęciami, umieszczonymi w naszej galerii. Przeżyjmy to jeszcze raz, oglądając fotogalerię.

Do zobaczenia za rok.

Jeżeli posiadacie ciekawe zdjęcia z Celebration SWAT VI, to bardzo prosimy o przesłanie ich na adres poczty elektronicznej Agrykola@swat.org.pl z góry dziękujemy! Naszych zdjęć jest niestety tylko garstka i były one robione w „wolnych” chwilach, tak więc nie oddają wszystkiego co się działo tego dnia na Celebration SWAT VI.

Do zobaczenia i Niech moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2012