LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Zadanie bonusowe - rozwiązanie - liczba 1138

Zadanie bonusowe - rozwiązanie - liczba 1138

Liczba, której poszukiwaliśmy w naszym zadaniu bonusowym to 1138.
Czas na podanie prawidłowego rozwiązania zadania bonusowego, które było najtrudniejszym zadaniem jakie kiedykolwiek przed wami postawiliśmy.

Mała powtórka, czyli na czym polegało zadanie.

W pierwszej kolejności należało odszukać ukryte cyfry, które były zamieszczane przy opisie poszczególnych zadań od 1 do 5.

Dodatkowo należało odpowiedzieć na 3 pytania, które były bezpośrednio związane z naszą liczbą.

  1. Jaki związek z historią Polski ma otrzymana „liczba”? – należy napisać minimum jedno ważne dla historii Polski wydarzenie.
  2. Czy otrzymana „liczba” ma jakiś związek z Gwiezdnymi Wojnami? – należy napisać czy i ewentualnie gdzie występuje ona w filmach – wymagana jest minimum jedna informacja na jeden epizod Gwiezdnej Sagi, o ile oczywiście „liczba” w nim występuje lub jest o niej wspomniane w jakikolwiek sposób.
  3. Czy George Lucas wykorzystał naszą „liczbę” w innym filmie niż Gwiezdne Wojny? – prosimy o podanie tytułów filmów, których reżyserem był George Lucas i w których tytule została użyta nasza „liczba”.

Otrzymana liczba – 1138.

Otrzymujemy ją po dodaniu liczb zawartych przy „rysie historycznym” przy poszczególnych zadaniach od 1 do 5.

ad 1. Polska została podzielona na dzielnice oraz wprowadzony został senioralny system władzy.

ad 2. Liczba 1138 pojawia się w następujących filmach z cyklu Gwiezdne wojny:

Epizod 1- Mroczne Widmo - po zniszczeniu Stacji Kontroli Droidów Jar Jar Binks przewraca droida o numerze 1138.

Epizod 2 - Atak Klonów – Jeden z klonów, któremu wydaje rozkazy Mace Windu ma numer 1138 na tyle swojego hełmu.

Epizod 3 - Zemsta Sithów – podczas walki na Utapau jeden z droidów strzelający z góry do klonów ma na plecach cyfry 1138 (jest tam użyta troszkę inna czcionka niż standardowa, ale dla wprawnego widza nie jest to problem).

Epizod 4 - Nowa Nadzieja – cela więzienna 1138 z której zostaje przeniesiony Wookie, a o której mówi Luke zaraz po wjechaniu do bloku więziennego AA23.

Epizod 5 - Imperium Kontratakuje – na planecie Hoth, generał Rieekan wydaje rozkaz „łobuz (łotr) 10 i 11 na stanowisko 38”.

Epizod 6 - Powrót Jedi - Liczba znajduje się na hełmie łowcy nagród Boushha, w którym przyszła do pałacu Jabby Księżniczka Leia.

ad 3. George Lucas był scenarzystą i reżyserem filmów – „Electronic Labyrinth THX 1138 4EB -Elektroniczny labirynt THX 1138 4EB” z 1967 roku oraz "THX 1138" z 1971 roku.

Nagrody otrzymują ... i tu mamy problem, bo nikt nie wykonał tego zadania poprawnie. Najwięcej problemów sprawiło wam wskazanie, gdzie liczba 1138 występuje w filmie Gwiezdne wojny epizod 3 Zemsta Sithów. Niestety niebraliśmy pod uwagę wiedzy tajemnej pochodzącej ze scenariusza do filmu, bo nie takie było zadanie.

Nagrody zostają w naszym magazynie i będą wykorzystane podczas kolejnych konkursów, które planujemy w tym roku.

Dodatkowo możemy Wam już zdradzić, że główną nagrodą podczas kolejnego konkursu będzie między innymi gra na komputery PC Star Wars The Old Republic

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2012