LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » SWAT po pokazie w Mam Talent

SWAT po pokazie w Mam Talent

Niniejsza wypowiedź jest skierowana do wszystkich, którzy natknęli się na komentarze rzucające złe światło na Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team, do tych którzy jeszcze ich nie widzieli, a także do wszystkich którzy tego typu opinie w Internecie umieszczają i nie mają świadomości, że piszą nieprawdę.

Poniższy tekst jest odpowiedzią na komentarze, których większość pojawiła się po emisji fragmentów naszego pokazu w programie Mam Talent. Chcielibyśmy podkreslić. że SWAT został poproszony o udział w programie i bardzo się cieszymy, że zostaliśmy dostrzeżeni oraz zaproszeni i w ten sposób wyróżnieni z polskiego świata Star Wars przez producentów programu. Było to dla nas duże wyzwanie, doskonała przygoda, a także nauka na przyszłość. Włożyliśmy w przygotowanie pokazu dużo pracy i czasu wielu osób. Tym bardziej wielką przykrością jest dla nas publikowanie bardzo nieprzychylnych opinii, które oparte są jedynie na niewielkich fragmentach pokazu wyemitowanych w programie Mam Talent. Obecnie zwrócilismy się do producenta z prośba o udostępnienie całego materiału.

W odpowiedzi na te opinie uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie SWAT nie realizowało oraz nie realizuje komercyjnych akcji w Centrach i Galeriach Handlowych. Faktem jest, że w latach 2008 i 2010 członkowie Stowarzyszenia SWAT, podobnie  jak innych organizacji fanowskich w tym m.in Legion 501 i Rebel Legion, zostali poproszeni przez różne firmy (posiadające pełnię praw do marki) o pomoc w realizacji akcji komercyjnych z wykorzystaniem marki Star Wars. Tego typu przedsięwzięcia były jednak za każdym razem indywidualną i prywatną kwestią każdego z członków Stowarzyszenia oraz innych organizacji. Jeżeli podczas tych akcji była możliwość promocji Stowarzyszenia, to wyrażaliśmy na to zgodę o ile przeprowadzana akcja była bezpłatna dla wszystkich odwiedzających!

Nie jest prawdą, że SWAT jest "przykrywką do zarabiania pieniędzy". Nigdy w historii Stowarzyszenia nie zdarzyło się, żeby w zamian za udział w dowolnej imprezie Stowarzyszenie SWAT otrzymywało pieniądze. Najłatwiej zweryfikować to zwracając się do fundacji i firm, z którymi współpracujemy. Koncentrujemy się wyłącznie na jak najlepszym prezentowaniu świata Star Wars młodym fanom wszędzie gdzie jest to możliwe i zawsze bezpłatnie.

Nasz pokaz w programie Mam Talent był lekką opowieścią jednego z droidów i ku naszemu rozczarowaniu zaprezentowano go w sposób bardzo tendencyjny, niemniej jednak był przygotowany głównie z myślą o dzieciach, które mogłyby go zobaczyć, a nie np. na promocji wizerunku członków SWAT.

W związku z pojawiającymi się fałszywymi opiniami na temat SWAT od roku 2012 Stowarzyszenie zaprzestało promocji i prezentacji materiałów wizerunkowych w Centrach i Galeriach Handlowych. Jest to podyktowane faktem, że wiele grup fanowskich w Polsce zaczęło postrzegać SWAT jako firmę, co nie jest prawdą. Natomiast faktem jest, że jakość realizacji prezentowana podczas naszych występów zawsze jest na najwyższym światowym poziomie. Zauważyliśmy również, że część grup fanowskich kradnie nasze pomysły i później je sprzedaje agencjom reklamowym/eventowym jako swoje własne.

Jeżeli ktoś uważa i przekonuje innych, że SWAT realizuje swoje cele w sposób niewłaściwy, to bardzo prosimy o zgłoszenie tego faktu nam na adres info@swat.org.pl. Jeżeli nie chcesz pisać maila to zapraszamy na naszą stronę fanowską na FACEBOOKU (link), gdzie również możesz zadać nam pytanie. Wszystko co robi SWAT jest robione z myślą o dzieciach potrzebujących i młodych fanach Star Wars, nie zaś ukierunkowane na własne korzyści majątkowe. Tego trzymamy się od 2007 roku i zawsze będziemy się trzymać.

Już niedługo odbędzie się kolejna Kantyna SWAT, gdzie będziecie mogli się o tym przekonać.

Do zobaczenia i niech moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2013