LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Star Wars Rebellion - strategia w świecie Star Wars

Star Wars Rebellion - strategia w świecie Star Wars

Jak z pewnością zauważyliście nasza strona powoli zmienia swój kształt i oprócz informacji o działalności Stowarzyszenia SWAT zaczęliśmy zamieszczać informacje o tym co ciekawego jest dostępne na Polskim rynku wydawniczym i ma związek z marką Star Wars. Dziś przybliżamy Wam informacje na temat bardzo starej gry, która od kilku dni jest dostępna w dystrybucji elektronicznej, czyli Star Wars Rebellion. Wielka strategia w świecie Star Wars.

Poniższy opis pochodzi ze strony - GRY-ONLINE - http://www.gry-online.pl

Star Wars: Rebellion to pierwsza próba firmy LucasArts w stworzeniu gry strategicznej nawiązującej do bogatego świata „Gwiezdnych Wojen” – popularnej sagi filmowej George’a Lucasa. Do wyboru są dwie strony konfliktu: Imperium oraz Sojusz Rebeliantów. Cel gry jest bardzo podobny dla każdej z frakcji i różni się tylko nieznacznymi szczegółami. Buntownicy muszą zdobyć planetę Coruscant a także uwięzić Imperatora i Lorda Vadera. Imperium za główne zadanie stawia sobie zlokalizowanie i przejęcie ukrytej bazy Rebeliantów oraz schwytanie Luke’a Skywalkera i Mon Mothmę.

W Star Wars: Rebellion rozgrywka dzieli się na kolejne fazy: gospodarczą i militarną. Z tą pierwszą związana jest nie tylko rozbudowa infrastruktury, ale przede wszystkim – uzyskanie poparcia wolnych układów planetarnych, które zechcą wesprzeć jedyną, słuszną sprawę. Najważniejszą rolę odgrywa tu dyplomacja – ciągłe użycie siły na ogół przynosi odwrotny skutek i przysparza sojuszników naszym wrogom.

Oczywiście, rozbudowa i utrzymanie kosmicznej floty ma tutaj również olbrzymie znaczenie. Najważniejszym czynnikiem potrzebnym do rozwijania armii są punkty dowodzenia, uzyskiwane za wydobycie surowców na bogatych w złoża minerałów ciałach niebieskich. Ilość statków może przyprawić o zawrót głowy – mamy tu wszystkie ważniejsze myśliwce, potężne okręty bojowe a nawet Gwiazdę Śmierci. Osobną kwestią są bohaterowie, którzy opisani są za pomocą kilku współczynników (jak w grach cRPG). Zarówno Luke Skywalker jak i Lord Vader dysponują ponadto Mocą, która pozwala lokalizować im innych mieszkańców galaktyki, charakteryzujących się niecodziennymi zdolnościami i trenować ich.

Dla chętnych mamy niespodziankę w postaci opisów paneli informacyjnch oraz wszystkich jednostek w grze, włącznie z opisami bohaterów. Od razu uprzedzamy, że gra oraz wszystkie informacje drukowane są w języku angielskim.

Kliknij na powyższy obrazek aby pobrać plik w formacie PDF*.

Grę możecie kupić w sklepie gog.com (Good Old Games).

*-do otwarcia pliku wymagany jest program Adobe Reader lub inny wspierający format PDF.

 

S.W.A.T. 2015