LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Relacja ze styczniowego spotkania w Kantynie SWAT

Relacja ze styczniowego spotkania w Kantynie SWAT

10 stycznia odbyło się pierwsze w 2015 roku spotkanie w Kantynie SWAT. Podczas spotkania przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, w tym rozgrywki w strategię Empire at War, symulator X-Winga, zabawki oraz czytelnię. Nie mogło zabraknąć naszego autorskiego turnieju wiedzy, czyli Kolekcjonerów.

W styczniu rozpoczęliśmy nowy rozdział w spotkaniach w Kantynie. Tak jak zapowiadaliśmy od teraz będziemy już konsekwentnie przestrzegali reguły polegającej na tym, że to Wy przygotowujecie i prowadzicie turnieje i konkursy. Naszym zadaniem jest przygotowanie nagród, dbanie wspólnie z rodzicami o Wasze bezpieczeństwo oraz wspólne przestrzeganie regulaminu-zasad zabawy oraz regulaminu spotkań w Kantynie. Nagrody przyznajemy tylko w turniejach i konkursach, które to Wy przygotujecie i poprowadzicie… z jednym wyjątkiem, czyli Kolekcjonerami. Jednak i tu spodziewamy się, że już niebawem ktoś zastąpi naszego dzielnego prowadzącego. Być może będzie nim nasz dotychczasowy ekspert? Zobaczymy.

Pierwsza w tym roku edycja kolekcjonerów od razu wzbudziła duże emocje, jej uczestnik dotarł do dziewiątego pytania z dwoma kołami ratunkowymi… i z nich nie skorzystał, bo był pewien odpowiedzi na dziewiąte pytanie. Niestety, tym razem intuicja oraz wiedza go zawiodły. Co nie zmienia faktu, że w nagrodę otrzymał wspaniały album LEGO Star Wars. Kolejne wydanie kolekcjonerów już w lutym.

Jak zawsze rozgrywki w strategię Empire at War cieszyły się dużym zainteresowaniem, tym razem trzech uczestników mogło zmierzyć się ze sztuczną inteligencją, aby później wziąć udział w turnieju.

Nową atrakcją były loty X-Wingami. Po raz drugi zawitał na nasze spotkanie symulator lotu X-Wingiem, jednak tym razem już dwóch pilotów uczestniczyło w trudnych kosmicznych wyścigach. Najlepsi piloci mieli szansę na zniszczenie gwiezdnego niszczyciela. Rekord spotkania, to zniszczenie niszczyciela klasy Imperial, w X-Wingu i bez użycia torped, w czasie 6 minut.

Dla młodszych uczestników były przygotowane stanowiska z konsolami oraz zabawki… i wypożyczalnia mieczy, blasterów oraz hełmów.

Wszyscy mogli również „zawitać” do naszej czytelni, gdzie możecie zapoznać się z najnowszymi oraz troszkę starszymi tytułami ze świata Star Wars.

 

Niebywałą niespodziankę zrobił nam jeden Wookiee, tak zawitał do nas prosto z planety Kashyyyk. W tym miejscu prosimy o przesłanie zdjęcia, bo niestety takiego nie mamy :-(.

Odwiedził nas również niezwykły kolekcjoner figurek Star Wars. Część swojej kolekcji przyniósł na nasze spotkanie i zaprezentował ją naszym gościom. Wyjątkowość kolekcji polega na tym, że składa się ona głównie z figurek, które można nabyć jedynie na portalach aukcyjnych. Nasz kolekcjoner zapowiedział się, że postara się przyjśc na kolejne spotkanie w Kantynie.

Ponad 4 godziny nieprzerwanej zabawy w świecie Star Wars minęło bardzo szybko. Jednak już dziś zapraszamy Was na kolejne lutowe spotkanie w Kantynie.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

 

 

S.W.A.T. 2015