LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » R2-D2 na "Nocy robotów" oraz w Centrum Zdrowia Dziecka

R2-D2 na "Nocy robotów" oraz w Centrum Zdrowia Dziecka

Zespół S.W.A.T. wraz z dzielnym astrodroidem R2-D2 uczestniczył w niezwykłym wydarzeniu, jakim była "Noc robotów" zorganizowana przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP).

Po raz pierwszy w Polsce została zorganizowana bezpłatna impreza poświęcona w 100% automatyce oraz robotyce przeznaczona dla dzieci oraz wszystkim co interesują się szeroko rozumianą automatyką. Nie zabrakło na niej naszego R2-D2, który po raz pierwszy miał możliwość poznania innych robotów podobnych do siebie. Jego radość była ogromna jak zobaczył "Magmę", czyli polskiego łazika marsjańskiego z którym spędził długie chwile, a nawet z nią zatańczył. Był to pierwszy taniec robotów w którym uczestniczył R2 i mamy nadzieję nie ostatni :-). Więcej o "Nocy robotów" możecie znaleźć na oficjalnym kanale na Facebooku w tym miejscu.

Chcemy również podziękować dyrekcji PIAP za pomoc w transporcie R2-D2 oraz bezpieczne odwiezienie go do domu.

Wideo relacja z tego wydarzenia jest już przygotowywana.

W najbliższmy czasie, konkretnie we wtorek 25 maja, R2-D2 weźmie udział w otwarciu nowej świetlicy w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie został zaproszony przez dzieci oraz Fundację Nasze Dzieci, która wspiera dzieci na oddziale onkologicznym szpitala.

Przypominamy równeż o trwającym konkursie na „scenariusz” filmu z postaciami z „Gwiezdnych wojen”, w którym główną nagrodą jest nagranie filmu na podstawie zwycięskiego scenariusza. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

 

 

 

S.W.A.T. 2010