LOKALIZACJA » Strona główna » AKTUALNOŚCI » Mikołajki w Centrum Zdrowia Dziecka ze S.W.A.T. i Polskim Radiem

Mikołajki w Centrum Zdrowia Dziecka ze S.W.A.T. i Polskim Radiem

Na zaproszenie polskiego radia wzięliśmy udział w mikołajkowym popołudniu na oddziale kardiologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

S.W.A.T. wraz z R2-D2 wylądował wahadłowcem polskiego radia tuż po godzinie 14:00 nieopodal Centrum Zdrowia Dziecka i od razu wyruszył na spotkanie z przygodą, która rozpoczęła się na 6 piętrze na oddziale kardiologicznym. Zaskoczenie dzieci było ogromne jak zobaczyły postacie z Gwiezdnych wojen w towarzystwie Mikołaja. Mikołaj w asyście Rycerzy Jedi, Imperialnego szturmowca oraz Imperatora Palpatina wyruszył na obchód po salach wraz z „workiem” prezentów. R2-D2 aktywował jeden z programów świątecznych i włączył odpowiednie tło muzyczne. R2 nie byłby sobą gdyby nie zaczął przekazywać relacji na żywo i komentować wszystkich wydarzeń. Niestety nie było z nami C3PO, który pomógłby nam przetłumaczyć relację R2-D2… zrobił to natomiast sam Święty Mikołaj, który na bieżąco opowiadał o wszystkich wydarzeniach na antenie Programu 1 Polskiego Radia.


fot. M. Szałajski/KGP

Zabawę rozpoczęliśmy od przedstawienia postaci z gwiezdnej sagi oraz od wybrania dwóch drużyn, których zadaniem było wykonanie skomplikowanych wyzwań włącznie z próbą „mocy”. Początkowe wyzwania były proste i skupiały się głównie na odpowiedziach na proste pytania zadawane przez mistrza Kenobiego. Młodzi Padawani, czyli mali pacjenci mieli również okazję do sprawdzenia działania oraz poznali budowę mieczy świetlnych i uzbrojenia Imperium…oraz oddziałów antyterrorystycznych, które również przybyły na miejsce akcji. Następnie Padawani przystąpili do treningu mocy, który wzbudził wiele zachwytu i emocji. Dopiero on pokazał jak dużo pozytywnej energii jest u wszystkich dzieci przebywających na oddziale. Kolejnym wyzwaniem dla drużyn było przygotowanie scenek z filmów Gwiezdne wojny. Obie drużyny zadanie wykonały wzorowo. Pierwsza drużyna zaprezentowała pojedynek Darta Vadera z Obi-Wanem Kenobim. Natomiast drużyna numer dwa zaprezentowała wyścig na Tatooine podczas którego Anakin Skywalker pokonał Sebulbę. Naszą zabawę zakończyliśmy wręczeniem dyplomów za wzorowe ukończenie Szkolenia Padawanów.

Niestety nie wszystkie dzieci mogły oglądać atrakcje,  które odbywały się na oddziałowej świetlicy. Natomiast wszystkie miały możliwość uczestniczenia w zajęciach indywidulanych podczas których nauczyły posługiwać się mocą oraz poznały rycerzy Jedi, wojska Imperium i naszego R2-D2. Dzięki uprzejmości personelu medycznego mogliśmy udać się do każdego małego pacjenta na oddziale i poświęcić mu wystarczająco dużo czasu i uwagi, żeby choć na chwilę mógł oderwać myśli od szpitalnego łóżka. Każdy otrzymał również gwiezdno wojenne prezenty na pamiątkę naszych odwiedzin oraz pamiątkowy dyplom.

Jako ciekawostkę możemy napisać, że w pewnym momencie ciężko nam było odróżnić dzieci od osób dorosłych po tym jak niemal wszyscy zaangażowali się w zabawy z postaciami z gwiezdnej sagi. Tego dnia spotkaliśmy na oddziale również gwiazdę polskiego ekranu oraz dubbingu Pana Jarosława Boberka. R2-D2 spotkał również Pana Roberta Korzeniowskiego, który w pasjonujący sposób opowiadał o zmaganiach sportowych. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na oddział przybyła również Policyjna grupa antyterrorystyczna, której zadaniem było zdemaskowanie fałszywego mikołaja i zaprowadzenie porządku na oddziale. Policjanci zaprezentowali również sprzęt jakim dysponują oddziały specjalne.

Naszą przygodę na oddziale kardiologicznym w Centrum Zdrowia Dziecka zakończyliśmy znacznie później niż planowaliśmy i już nie możemy się doczekać kiedy ponownie odwiedzimy to niezwykłe miejsce.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz pomoc w organizacji personelowi medycznemu z Centrum Zdrowia Dziecka oraz pracownikom Polskiego Radia i Radia Dzieciom.

Kolejna wizyta S.W.A.T. w Centrum Zdrowia Dziecka już 24 grudnia. Tym razem odwiedzimy dzieci na oddziale… niespodzianka.

Zdjęcia z wizyty zostaną zamieszczone na naszej stronie po uzyskaniu zgody na ich publikację.

Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

 

S.W.A.T. 2010