LOKALIZACJA » Strona główna » ZESPÓŁ S.W.A.T. » PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czym jest stowarzyszenie Star Wars Artistic Team - S.W.A.T.?

Zapraszamy do zapoznania się z działem "Czym jest S.W.A.T.", gdzie dowiesz się więcej o Nas.

Dla kogo działa S.W.A.T., i dlaczego to wszystko robicie, w czym jesteście "inni" ?

S.W.A.T. skupia się na swoich misjach, których celem jest dawanie dzieciom oraz fanom radości, przekazywanie pozytywnej energii oraz pozytywne promowanie "Gwiezdnych wojen". Bardzo ważnym dla nas jest dawanie "Gwiezdnych wojen" tym, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić, docierać do miejsc odległych i zapomnianych. Promujemy dobre uczynki u dzieci podczas naszych akcji oraz staramy się je dopingować do pomagania bliskim. Nie zajmujemy się promowaniem profesjonalnych strojów z "Gwiezdnych wojen", chociaż głównie takie posiadamy. Nie bierzemy udziału w akcjach politycznych, uciekamy od komercji (co jest prawie niemożliwe), nie dążymy do rozgłosu za wszelką cenę. Nie uczestniczymy w akcjach charytatywnych dla rozgłosu i pokazania "dobra płynącego z serca". Nie oczekujemy transmisji telewizyjnych z każdej naszej akcji, a tym bardziej relacji w gazecie, nie utożsamiamy się z partiami politycznymi oraz politykami. Nie zachwycamy się tym, jacy jesteśmy "dobrzy dla innych", bo skupiamy się na działaniu. Nie pysznimy się tym co zrobiliśmy i jacy jesteśmy wyjątkowi, bo po prostu jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy mają stroje z "Gwiezdnych wojen" i lubią pomagać innym.
Mówiąc krótko, S.W.A.T. tworzą zwykli ludzie z pasją do działania, a nie telewizyjne gwiazdy. Przez niecałe trzy lata naszej działalności zrobiliśmy więcej niż inne organizacje próbowały zrobić przez ponad 5 lat.
Wiemy natomiast, że działamy mobilizująco na inne organizacje ze strojami z "Gwiezdnych wojen". Sprawia nam to nieukrywaną satysfakcję, bo dzięki temu zyskują wszyscy Fani Gwiezdnych wojen, szpitale dziecięce, fundacje charytatywne, domy dziecka i inne organizacje w Polsce.
Działamy na jasnych warunkach oraz nie piszemy donosów na innych, bo wychodzimy z założenia, że trzeba sobie pomagać, a nie szkodzić.

Czy S.W.A.T. jest oficjalnym fan klubem fanów "Gwiezdnych wojen"?

S.W.A.T. jest legalnie działającym stowarzyszeniem skupiającym fanów "Gwiezdnych wojen".

Czy S.W.A.T. działa zgodnie z prawem, "bo słyszałem", że robi wszystko nielegalnie?

Z czystym sumieniem możemy odpowiedzieć krótko TAK, działamy legalnie.
S.W.A.T. jest stowarzyszeniem zwykłym zarejestrowanym w urzędzie miasta stołecznego Warszawy, działa zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.
Z wielką przykrością to piszemy, ale już wielokrotnie pisano na nas donosy (np. przez członków organizacji o podobnym charakterze co S.W.A.T.) do firm, które reprezentują firmy LUCASFILM LTD. oraz DISNEY w Polsce i zajmują się ochroną oraz prawami licencyjnymi do marki "STAR WARS" oraz "Gwiezdne wojny". Po dogłębnej weryfikacji tak, w Polsce jak i w USA, za każdym razem otrzymujemy zapewnienia, że działamy zgodnie z obowiązującym prawem i to co robi S.W.A.T. zasługuje na olbrzymie uznanie, bo od prawie trzech lat robimy rzeczy na skalę, której żadna polska organizacja fanowska jeszcze nie robiła. Pokazaliśmy wszystkim fanom kierunek jaki należy obrać i z wielką satysfakcją obserwujemy jak fani "Gwiezdnych wojen" w Polsce czerpią z tego korzyści. Podstawą naszej działalności jest charytatywność oraz brak jakichkolwiek korzyści finansowych. Skupiamy się na ciągłym podnoszeniu poprzeczki jakości naszych występów i działaniu na rzecz potrzebujących oraz kontynuowaniu niezapomnianej przygody z "Gwiezdnymi wojnami" dla Wszystkich.

Czy S.W.A.T. tak samo jak największe na świecie organizacje fanów w strojach, czyli Legion 501 oraz Rebel Legion ma możliwość wykorzystywania symboli, znaków i innych rzeczy związanych z "Gwiezdnymi wojnami, podczas swoich akcji?

Tak jak każda organizacja skupiająca fanów "Gwiezdnych wojen" może wykorzystywać wszystko co jest związane z "Gwiezdnymi wojnami" w granicach prawa. Żadna organizacja fanowska na świecie nie ma "specjalnych" przywilejów co do komercyjnego wykorzystywania znaków towarowych należących do firmy LUCASFILM LTD. Zawsze należy zgłosić się do LUCASFILM LTD. (od 2013 roku DISNEY) i uzyskać zgodę na wykorzystanie postaci z "Gwiezdnych wojen" w celach komercyjnych. Wspólną cechą dla wszystkich fanów działających w strojach jest niekomercyjny aspekt ich działania. Z informacji uzyskanych od firm reprezentujących LUCASFILM LTD. w Polsce wiemy, że działamy zgodnie z polskim prawem.

W jaki sposób oraz kto może zostać członkiem S.W.A.T.?

Członkiem stowarzyszenia S.W.A.T. może zostać każdy kto spełnia wymagania zapisane w regulaminie i statucie oraz chce czynnie pomagać innym. Zapraszamy do działu "Dołącz do S.W.A.T" w celu zapoznania się ze szczegółami.

Ile wynosi miesięczna składka członkowska w S.W.A.T. i na co jest przeznaczona?

Wysokość składki zależy tylko i wyłącznie od członków stowarzyszenia, którzy na dzień dzisiejszy ustalili, że będzie to 5 złotych co miesiąc (było 10 zł). Składki są przeznaczone na bieżącą działalność stowarzyszenia (opłaty za serwer, ulotki, znaczki, nagrody do konkursów, dofinansowanie do podróży itp.). Istnieje możliwość czasowego zawieszenia płacenia składek.

Czy, żeby wstąpić do S.W.A.T., muszę mieć strój identyczny z tym jaki jest w filmach z cyklu "Gwiezdne wojny"?

Nie musisz. Jest to jeden z warunków, który nas odróżnia od innych organizacji kostiumowych w Polsce. W S.W.A.T. najważniejszy jest człowiek. Warunkiem koniecznym jest zrobienie stroju, który będzie odpowiedni do naszego programu artystycznego oraz indywidualnych preferencji osoby go noszącej. Oczywiście musi on jak najlepiej oddawać klimatem oraz jakością wykonania to co widzieliśmy w filmach "Gwiezdne wojny". W momencie dołączania do nas nie musisz mieć gotowego stroju.

Ile kosztuje strój wzorowany na tym filmowym, który mogliśmy zobaczyć w "Gwiezdnych wojnach"?

Cena zależy od wielu czynników i waha się od 100 złotych do 5 000 złotych. Są również jeszcze droższe stroje niż 5 000 złotych i ich cena zależy w głównej mierze od tego ile jesteś w stanie zapłacić za replikę stroju zrobionego przez fana. Niestety ceny strojów oferowanych na aukcjach internetowych oraz w sklepach nie odzwierciedlają jakości wykonania i na tym polu należy bardzo uważać. Z wielką chęcią udzielimy kilku rad dla początkujących.

Chcę kupić zbroje szturmowca imperium, ale nie wiem jaką i gdzie, czy mi pomożecie?

Oczywiście, że pomożemy. Dla nas to olbrzymia przyjemność pomagać innym, szczególnie jeżeli chcą kupić u sprawdzonych osób, które robią wysokiej jakości zbroje. A jak zaistnieje potrzeba i będziesz potrzebował pomocy to i pomożemy ją nieodpłatnie "złożyć". Oczywiście wszystko w miarę naszych możliwości czasowych.

Dlaczego zmieniliście nazwę swoich spotkań z "Otwartych spotkań S.W.A.T." na "Celebration S.W.A.T.", czy to ma coś wspólnego z konwentem "Star Wars Celebration" w Stanach Zjednoczonych?

"Otwarte spotkania S.W.A.T." miały na celu przybliżenie "Gwiezdnych wojen" dzieciom oraz ich rodzicom, w miłej rodzinnej atmosferze były zaplanowane dla małej ilości osób, na pierwsze "Otwarte spotkanie S.W.A.T." w 2008 roku, które odbyło się w "Traffic Club" przyszło około 70 osób, co było dla nas bardzo miłe, bo nie spodziewaliśmy, że tak dużo osób nas odwiedzi. Biorąc pod uwagę naszą ciężką pracę oraz zaangażowanie, na kolejne "Otwarte spotkanie S.W.A.T." przybyło ponad 2900 osób - tyle weszło na teren przygotowanych przez nas atrakcji, co zaskoczyło nie tylko nas, ale przede wszystkim obsługę w "Traffic Club". Na spotkanie w maju 2009 roku przyszło również około 3000 osób, pomimo szalejącej burzy i braku prądu na polu mokotowskim, na prośbę osób, które przybyły przedłużyliśmy akcję o 1h do 20:00 (bo czego się nie robi dla fanów "Gwiezdnych wojen"?).
Biorąc pod uwagę rozmach naszych spotkań oraz olbrzymie ilości osób odwiedzających stwierdziliśmy, że potrzebujemy "nazwać" nasze spotkania w inny sposób, było kilka propozycji jednak wg nas najtrafniejszym określeniem były "obchody S.W.A.T.", a że po polsku brzmi to mało przekonująco :-), to użyliśmy angielskiego słowa "Celebration".
Z dumą możemy napisać, że S.W.A.T. jako pierwszy w Polsce współorganizował tak duże przedsięwzięcia, które nie tylko cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem ale były całkowicie bezpłatne, pierwsze akcje podczas których promowane są dobre uczynki u dzieci oraz dodatkowo to my rozdajemy prezenty dzieciom i fanom.
Czy ma to coś wspólnego ze "Star Wars Celebration"? I tak, i nie. Tak, bo związane jest z "Gwiezdnymi wojnami" oraz jest nastawione na całodzienną zabawę w magicznym świecie tak dla młodszych jak i starszych fanów.
Nie, gdyż nie jest to "konwent" i za wejście na "Star Wars Celebration" trzeba płacić.

Czy S.W.A.T. będzie kontynuował akcje z cyklu "urodziny"?

Niestety, obecnie nie przyjmujemy zgłoszeń na akcje urodzinowe. Brak czasu i dużo obowiązków.

Czy S.W.A.T. działa tylko w Warszawie?

Siedzibą S.W.A.T. jest Warszawa, natomiast nie ograniczamy się tylko do niej i działamy w całej Polsce. Byliśmy już w wielu mniejszych i większych miejscowościach i miastach. Jesteśmy tam, gdzie nas zaprosicie.

Gdzie mogę dowiedzieć się o najbliższej akcji S.W.A.T.?

Najszybciej z naszego kalendarza oraz informacji umieszczanych w dziale "aktualności".

Jak mogę pomóc i wesprzeć działalność S.W.A.T.?

Wszelka pomoc jest bardzo mile widziana. Jeżeli chcesz nam pomóc bardzo prosimy o zgłoszenie się do nas z informacją w jakim zakresie możesz to zrobić. Czasami potrzebujemy coś wydrukować, zjeść podczas akcji, naprawić stroje itp. itd.. Jesteśmy pewni, że tak My jak i Ty będziesz zadowolony ze współpracy.

Słyszałem, że S.W.A.T. nie jest zainteresowany współpracą z organizacjami zrzeszającymi fanów "Gwiezdnych wojen" w Polsce, czy to prawda?

Nie jest to prawdą. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym kto chce zrobić coś dobrego dla innych. Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że S.W.A.T. to program artystyczny i zabawa, przeznaczona dla dzieci.

Ile S.W.A.T. bierze pieniędzy za uczestnictwo i organizację imprez?

S.W.A.T. nie pobiera żadnych pieniędzy za swoje występy. Jedyną zapłatą dla nas jest uśmiech dzieci oraz dobra zabawa. Bardzo prosimy pamiętać, że S.W.A.T. nie jest "firmą", tylko działająca charytatywnie grupą fanów i wolontariuszy.

Co muszę zrobić, żebyście przyjechali do naszej miejscowości i zrobili pokaz?

Wyślij zgłoszenie w dziale "kontakt" ze szczegółami akcji z minimum miesięcznym wyprzedzeniem (preferujemy dłuższe terminy). Głównie działamy w weekendy, dlatego prosimy, żebyście brali to również pod uwagę.

Czy S.W.A.T. realizuje komercyjne akcje w Centrach i Galeriach Handlowych?

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie S.W.A.T. nie realizowało oraz nie realizuje komercyjnych akcji w Centrach i Galeriach Handlowych. Faktem jest, że w latach 2008 i 2010 członkowie Stowarzyszenia zostali poproszeni przez różne firmy (posiadające pełnię praw do marki) o pomoc w realizacji akcji komercyjnych z wykorzystaniem marki Star Wars. Tego typu przedsięwzięcia były za każdym razem indywidualną i prywatną kwestią każdego z członków Stowarzyszenia. Jeżeli podczas tych akcji była możliwość promocji Stowarzyszenia, to wyrażaliśmy na to zgodę o ile przeprowadzana akcja była bezpłatna dla wszystkich odwiedzających!
Od roku 2012 Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team zaprzestało promocji i prezentacji materiałów wizerunkowych w Centrach i Galeriach Handlowych. Jest to podyktowane faktem, że wiele grup fanowskich w Polsce zaczęło postrzegać S.W.A.T. jako firmę, co nie jest prawdą. Natomiast faktem jest, że jakość realizacji prezentowana podczas naszych występów zawsze jest na najwyższym światowym poziomie. Zauważyliśmy również, że część grup fanowskich kradnie nasze pomysły i później je sprzedaje agencjom reklamowym/eventowym jako swoje własne.
W zakresie akcji komercyjnych polecamy tylko jedną firmę co do której rzetelności, uczciwości oraz jakości wykonania i realizacji oryginalnego programu nie mamy wątpliwości, czyli "Świat Filmu SF", która jest prowadzona przez dwie osoby, w tym założyciela S.W.A.T. Jest to rzecz której się nie wstydzimy, bo jakość wykonania oraz realizacje są nadzorowane m.in. przez takie firmy jak LEGO i DISNEY.
Nie ukrywamy, że dzięki stałej współpracy zyskują również dzieci dla których S.W.A.T. realizuje bezpłatne spotkania oraz te do których jeździmy cyklicznie na kolonie - dzieci z oddziałów onkologicznych, Centrum Zdrowia Dziecka, Dziecięcych Szpitali Onkologicznych oraz do dzieci, którymi opiekuje się Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Pracuję na rzecz fundacji, która działa przy szpitalu i opiekuje się dziećmi, co muszę zrobić, żebyście do nas przyjechali?

Wyślij zgłoszenie w dziale "kontakt", a z pewnością coś ciekawego wspólnie wymyślimy dla dzieci. S.W.A.T. powstał w głównej mierze, po to żeby realizować marzenia dzieci oraz przekazywać im pozytywną energię.

Przygotowujemy dużą imprezę i chcemy ją urozmaicić "Gwiezdnymi wojnami" co muszę zrobić, żebyście do nas przyjechali?

Wyślij zgłoszenie w dziale "kontakt" i pamiętaj o minimum jedno miesięcznym wyprzedzeniu. Podaj nam szczegóły imprezy jaką planujesz, a być może wspólnie ją jeszcze bardziej uatrakcyjnimy. Zgłoszenia z terminem krótszym niż miesiąc, nie będą brane pod uwagę. Pamiętaj też, że S.W.A.T. nie jest właścicielem praw autorskich do postaci z "Gwiezdnych wojen", dlatego prosimy o zainteresowanie się i tym tematem. Prosimy mieć na względzie, że najwyższy priorytet mają dla nas akcje dla dzieci w szpitalach, dlatego prosimy o wyrozumiałość w przypadku odmowy z naszej strony.
Jeżeli masz więcej pytań i chcesz uzyskać na nie odpowiedzi od Nas, a nie od osób trzecich, które nie mają zielonego pojęcia o tym co robimy, prosimy o wysłanie ich poprzez wypełnienie formatki znajdującej się w dziale "kontakt".
lis . 2017
po wt ś cz pi so ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
DZISIEJSZA DATA

WSPIERAMY MOCĄ

Fundacja Spełnionych MarzeńFundacja Nasze Dzieci

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w PoznaniuStowarzyszenie Oliwskie Słoneczko

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

CZY WIESZ, ŻE...

Zespół S.W.A.T. w przeciągu dwóch lat działalności wziął udział w ponad 50 imprezach spod znaku Star Wars

POMAGAJĄ NAM

LEGO Polska

Imperial Cinepix

Hasbro Poland

Cartoon Network Polska

Topps Europe

CD-Projekt

 

 

LICOMP

Galapagos