LOKALIZACJA » Strona główna » OGŁOSZENIA » UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW!

Aktualizacja 1 września 2013 roku.

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team nie ma nic wspólnego z podmiotem "force squadron" realizującym komercyjne przedsięwzięcia z wykorzystaniem marki Star Wars na terytorium Polski. Wszelkie podobieństwa wynikają tylko i wyłącznie z faktu, że osoby pracujące dla „force squadron” są osobami (m.in. byłymi członkami SWAT), które bezprawnie przywłaszczyły sobie elementy programu artystycznego Stowarzyszenia Star Wars Artistic Team.

Uprzejmie informujemy, że od początku 2012 roku portal star-wars.com.pl ma nowego właściciela, który nie ma nic wspólnego z działaniami poprzedników w latach 2008-2011.

--------------------------------------------

Dochodzą do nas informacje, że zespół S.W.A.T. uczestniczy w różnych komercyjnych imprezach "Gwiezdno-wojennych" w miejscach z których musieliśmy zrezygnować lub o których nawet nie wiemy. Ostrzegamy Was przed oszustami oraz osobami, które chcą wykorzystać naszą ciężką pracę na swoją korzyść.

Najpewniejszym miejscem, gdzie możecie dowiedzieć się o naszych planowanych akcjach jest strona internetowa Star Wars Artistic Team (S.W.A.T.) - www.swat.org.pl. Chcecie dowiedzieć się o nas więcej zapraszamy do wysłania pytań w dziale kontakt.

Przykre to wiadomości, jeżeli ktoś chce nasz wizerunek wykorzystać do swoich celów. A My jako stowarzyszenie Star Wars Artistic Team nie mamy z tym nic wspólnego. Wszystko jest dobrze do czasu dopóki nie zaczyna się naciąganie i oszukiwanie osób, które nie mają wiedzy na jakich zasadach działa Star Wars Artistic Team.

Zespół S.W.A.T. od sześciu lat ciężko pracuje nad zdobywaniem najcenniejszej dla nas rzeczy, a mianowicie dobrej reputacji. Chcemy, żeby każda impreza z naszym udziałem była wyjątkowa i niezwykła, dlatego zawsze mamy dla was niespodzianki oraz wspaniałą zabawę. Są jednak osoby w Polsce, którym się wydaje, że mogą "podszywać" się pod bardzo wysoką jakość, którą oferuje S.W.A.T., pobierając za to jeszcze dodatkowo wynagrodzenie!!!.

Pragniemy Państwa przestrzec przed oszustami, którzy posiadają stroje podobne do naszych jednak bardzo im daleko do jakości jaką reprezentuje Star Wars Artistic Team. Pod przykrywką akcji charytatywnych prowadzą działalność gospodarczą.

Najbardziej co nas boli to fakt, że Ci OSZUŚCI, biorą pieniądze od Państwa obiecując, że mają wszelkie prawa do "Gwiezdnych wojen" w Polsce, dzięki swoim strojom oraz kłamstwom odnośnie praw autorskich.

Pragniemy podkreślić, że Star Wars Artistic Team nie bierze żadnych pieniędzy za swoje występy, wszystko co robimy, robimy dla dzieci oraz fanów Gwiezdnych wojen za darmo!

Wiemy, że nie możemy być wszędzie i musimy odmawiać Państwu naszego udziału w imprezach komercyjnych oraz wydarzeniach na które nas zapraszacie. Jednak jeżeli teraz odmówiliśmy to nie znaczy, że nie weźmiemy udziału w kolejnej imprezie organizowanej przez Państwa. Wystarczy wysłać maila z odpowiednim wyprzedzeniem, a coś poradzimy i w tym zakresie.

Rośniemy w siłę i dzięki Wam, stajemy się co raz większą organizacją skupiającą fanów "Gwiezdnych wojen" oraz wolontariuszy, którzy chcą pomagać innym.

Star Wars Artistic Team jest Polskim Stowarzyszeniem i jest skierowany do Polskich dzieci.

S.W.A.T. to grupa wolontariuszy oraz fanów, którzy są gotowi do bezinteresownego poświęcenia swojego czasu na zabawę w "Gwiezdne wojny" oraz przekazywanie pozytywnej energii dzieciom w miejscach, w których nas potrzebują. S.W.A.T. nie jest organizacją promującą stroje z "Gwiezdnych wojen".

Polska rzeczywistość czasami nas przerasta :-(. Jak Państwo zauważyli nie piszemy kim są "OSZUŚCI". Przyczyna jest prosta, nie jesteśmy donosicielami, a jedynie chcemy zwrócić uwagę na zaistniałe okoliczności.

Pamiętajcie, że wszystkie akcje z naszym udziałem są BEZPŁATNE.

Dostajemy również pytania, czy S.W.AT. ma coś wspólnego z filiami międzynarodowych organizacji w Polsce, czyli "Legion 501" oraz "Rebel Legion", uprzejmie informujemy, że dużo nas łączy (Gwiezdne wojny, stroje, idea działania) jednak działamy w pełni niezależnie oraz jesteśmy nakierowani na inny typ zabawy oraz odbiorcę naszych działań. Do S.W.A.T. możesz wstąpić nieposiadając stroju (musi być w planach jego zrobienie) oraz możesz mieć dowolny strój dowolnej postaci z Gwiezdnej sagi :-).

Jest nam przykro, że ciężka praca S.W.A.T. oraz innych organizacji fanowskich, które dbają o dobrą reputację marki Star Wars w Polsce jest wykorzystywana przez grupę „biznesmenów”, którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak dużo złego robią dla marki Star Wars w Polsce. Robienie płatnych wystaw na których eksponatami są zabawki, m.in. przekazane przez firmy (sponsorów) na cele charytatywne (dla dzieci w Domach Dziecka, szpitalach, hospicjach itd.) jest specyficzną formą reklamy marki "Star Wars".

Nie jesteśmy przeciwnikami płatnych imprez dla dzieci i fanów filmów z cyklu "Gwiezdne wojny", jednak jesteśmy za tym, żeby płatna impreza była czymś wyjątkowym, a nie naciąganiem ludzi na zwiedzanie wystawy sklepowej, której dodatkowo nikt nie może dotknąć. Nazywanie ich jeszcze "interaktywnie ze Star-Wars.com.pl" jest już totalnym nieporozumieniem i wprowadzaniem w błąd potencjalnych zwiedzających.

Aspektu prawnego tych imprez nie bierzemy pod uwagę, od tego są prawnicy i wyspecjalizowane firmy.

Nie dajcie się naciągać!

Jedyne imprezy komercyjne, dostępne dla Państwa bezpłatnie, które możemy polecić z czystym sumieniem to akcje LEGO Star Wars 2013 i 2014 oraz te które są realizowane przez firmę Świat Filmu SF.

Świat Filmu SF to firma dzięki której SWAT może m.in. przekazywać bezpłatnie olbrzymie ilości materiałów Star Wars wszystkim dzieciom.

Niech Moc będzie z Wami

 

 

 

S.W.A.T. 2009